28 вересня 2018 року
Круглий стіл «Університетська політика у сфері інтелектуальної власності»
У Каразінському університеті відбувся круглий стіл «Університетська політика у сфері інтелектуальної власності» за участю декана юридичного факультету, професора Тетяни Кагановської, професора кафедри цивільно-правових дисциплін юридичного факультету, член-кореспондента Національної академії правових наук України Руслана Стефанчука, завідувача кафедри цивільно-правових дисциплін юридичного факультету, професора Ірини Венедіктової, начальника відділу реклами і брендингу центру зв’язків з громадськістю Ольги Гужви, директора Інституту права, технологій та інновацій, професора кафедри цивільного права Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого Ольги Сімсон, партнера юридичної фірми “Arbitis”, доцента кафедри цивільно-правових дисциплін юридичного факультету Максима Селіванова, старшого викладача кафедри цивільно-правових дисциплін юридичного факультету Оксани Карпенко, а також викладачів університету.
Привітала присутніх Тетяна Кагановська, наголосивши на важливості теми заходу та можливості обговорити проблеми у міждисциплінарному колі.
«У країнах, які мають належний підхід до питання інтелектуальної власності, валовий національний продукт на 60–80% складається з капіталізації інтелектуальної власності. Ми живемо в епоху постіндустріального, інформаційного суспільства, епоху, де головною є ідея. В усьому світі основою інтелектуальної власності є університети. Саме в них твориться інтелектуальна власність, саме там мають діяти потужні інструменти її захисту», — зазначив Руслан Стефанчук.
Ірина Венедіктова у своєму виступі звернула увагу присутніх на важливості університету комерціалізувати свою наукову діяльність. За її словами, одним із можливих способів реалізації цього може бути укладення договорів на розроблення дослідницьких продуктів з приватними фірмами. Це допоможе залучити певні кошти з ринку.
Питання академічної доброчесності вітчизняних академічних видань розглянула Ольга Гужва: «Академічна доброчесність — це не тільки культура та цінності, а й критерій, який відповідає за якість менеджменту журналу. Вони мають визначати напрямок і стиль роботи редакційної колегії».
Ольга Сімсон наголосила на важливості формування політики і культури інтелектуальної власності в університетах.
Захід продовжився у форматі дискусії.