25 вересня 2018 року
Каразінці відвідали малу батьківщину Василя Каразіна
22 вересня 2018 року відбулося спільне виїзне засідання гуртків історіографії, джерелознавства та спеціальних історичних дисциплін (керівник — доцент Юлія Кісельова) та мистецтвознавства (керівник — доцент Ольга Павлова), які діють на кафедрі історіографії, джерелознавства та археології історичного факультету університету.
Зокрема студенти відвідали село Кручик Богодухівського району, де народився та провів більшу частину свого життя засновник Харківського університету Василь Назарович Каразін (1773–1842). Екскурсію провела заступник директора центру краєзнавства імені академіка П. Т. Тронька Ольга Вовк.
Члени гуртків ознайомилися з історією життя та діяльності Василя Каразіна, дізналися про його роль у розвитку освіти й науки. Особливий інтерес викликали сюжети, пов’язані зі специфікою сприйняття цієї особистості з боку місцевого селянства за життя просвітника та після його смерті.
Студенти завітали до Кручанської загальноосвітньої школи, де діє музей В. Н. Каразіна. Вважається, що цей навчальний заклад є спадкоємцем школи для кріпацьких дітей, заснованої просвітником ще в 1806 році. На згадку про гостини шкільній бібліотеці подарували книгу «В. Н. Каразін. Діалоги у часі й просторі (дослідження і матеріали)», що вийшла друком до 210-річчя Каразінського університету.
Також студенти сфотографувалися біля пам’ятника Василю Каразіну, кошти на спорудження якого зібрані за допомогою студентів, викладачів та працівників університету.
Каразінці прогулялися територією Кручика, де мали змогу не лише помилуватися мальовничими слобожанськими краєвидами, але і прослухати деякі наукові записки В. Н. Каразіна. Усі присутні відзначили, що чимало його думок та ідей, висловлених понад 200 років тому, є актуальними і зараз. Наприкінці на екскурсантів чекав сюрприз: кожен з них отримав афоризм В. Н. Каразіна на згадку про подорож.
Під час поїздки студенти-історики збагатилися новими знаннями й переконалися, що пам’ять про Василя Каразіна бережеться і шанується не лише в півторамільйонному Харкові, але і в невеличкому селі Кручик.