14 вересня 2018 року
Творча зустріч з випускником університету, заслуженим діячем мистецтв України Іваном Лисенком
У Каразінському університеті відбулася творча зустріч з дослідником української культури, музикознавцем, краєзнавцем, енциклопедистом (автором 10 енциклопедій), заслуженим діячем мистецтв України, випускником філологічного факультету університету Іваном Лисенком з нагоди його 80-річного ювілею.
Модератором заходу виступила доцент кафедри українознавства філософського факультету Наталя Аксьонова.
Зі вступним словом до присутніх звернувся директор Центру українських студій імені Д. І. Багалія Тарас Чугуй: «Перший захід у цьому навчальному році, присвячений 80-річному ювілею випускника нашого університету, непересічної людини Слобожажанщини Івана Максимовича Лисенка, який зробив значний внесок у розвиток освіти, науки та культури».
«Сьогодні ми зустрілися, щоб побачити постать Івана Максимовича, осягнути його діяльність на тлі всієї України, зрозуміти, чи може людина змінити світ», — зазначила Наталя Аксьонова.
Директор Валківського краєзнавчого музею Тамара Поліщук, проаналізувавши творчість дослідника, зазначила: «У творчості нашого земляка є два вектори: музика й краєзнавство, що присвячене Валківському району. Обидва ці вектори беруть початок із села Черемушна, в якому народився Іван Максимович. Це місце й надихнуло його на створення унікальної регіональної енциклопедії, що стала взірцем для всієї України».
Іван Лисенко розповів присутнім про свою родину, навчання в школі та університеті, творче життя: «Скажу відверто, мені було складно вступити до університету, адже бракувало знань, проте було щось таке, що вибухало. Тож я поступово опанував науку і в 1961 році вступив до Харківського університету. Саме в Альма Матер до мене увірвалася ще одна муза — музична культура України. Я багато читав, зустрічався з багатьма людьми й усе це записував, розширював свій світогляд, відкрив нахил до енциклопедичної літератури. Згодом усе це знайшло вияв у моїх виданнях».
У межах творчої зустрічі присутні переглянули документальний фільм, також відбулася презентація творчого доробку Івана Лисенка й виставка видань його авторства.
Наприкінці зустрічі охочі могли поставити запитання.