6 вересня 2018 року
Стратегії розумних спеціалізацій (S3): презентація проекту, що реалізується в Харківському регіоні [відео]
У Каразінському університеті відбулася презентація результатів попереднього аналізу пріоритетів смарт-спеціалізацій та можливостей для відкриття підприємницької діяльності у Харківській області в контексті ініціативи Європейського Союзу «Стратегії розумних спеціалізацій».
Захід відбувся за участі представників Європейської комісії — Моніки Матусяк, Фернандо Міріда, Дороти Прзулудської та Ліни Станіоните, керівника апарату Харківської обласної державної адміністрації Вікторії Белявцевої, проектного менеджера Офісу підтримки реформ Кабінету Міністрів України Ольги Болібок та ректора, професора Віля Бакірова.
Віль Бакіров зустрів почесних гостей, розповів основні факти про університет і зазначив, що cтратегія смарт-спеціалізацій важлива для розвитку регіону та економіки країни в цілому.
Стратегія смарт-спеціалізацій являє собою нову концепцію інноваційної політики, що зосереджується на економічному перетворенні, заснованому на знаннях. Для її успішного застосування необхідна інституційна спроможність, сильна доказова база, відкритий діалог з широким колом зацікавлених сторін, життєздатні системи моніторингу, фінансування та впровадження.
«Це дуже серйозний підхід, що передбачає розвиток регіону. Стратегія дозволить вирішувати соціальні та економічні проблеми, рухатися вперед», — зазначив у ході презентації Віль Бакіров.
Вікторія Белявцева наголосила, що пілотна реалізація проекту розпочнеться з найрозвиненішого регіону в Україні, яким є Харківщина.
«Головне завдання програми — навчити регіональних експертів використовувати смарт-стратегії, створити й запровадити політику їх функціонування. На меті розпочати процес відкритого стратегічного діалогу з представниками бізнесу, університетів та громадянського суспільства», — підкреслила Ольга Болібок.
Завершила вступну частину Моніка Матусяк, яка зазначила, що захід спрямовано на широке коло зацікавлених сторін, які представляють основні підприємства та бізнес-асоціації Харківської області, інноваційні компанії, провідні наукові підрозділи університетів тощо.
Захід продовжився у форматі виступів представників бізнесу, академічних кіл, державного управління та громадського суспільства на тему економічного, інноваційного та наукового потенціалу Харківської області.
Учасники заходу також мали змогу в ході пленарного обговорення розглянути потенційні та наявні сильні сторони, проблеми, пріоритетні сфери розвитку регіону.