26 вересня 2018 року
Міжнародна наукова конференція «Креативність класики: сучасна бібліотека очима молодих»: розпочато роботу
У Каразінському університеті розпочала роботу міжнародна наукова конференція «Креативність класики: сучасна бібліотека очима молодих».
Захід відбувся за участі директора Центральної наукової бібліотеки Ірини Журавльової, керівника бібліотеки факультету фізики, астрономії і прикладної інформатики Ягеллонського університету (Польща) Марії Павловської, провідного бібліотекаря Центральної наукової бібліотеки Каразінського університету Катерини Лискової, заслуженого діяча культури Республіки Польща, літературознавця Василя Сагана та експерта Міністерства культури України Олексія Чмиря.
«На цій конференції зібралися провідні фахівці з багатьох міст України, а також ми раді вітати гостей із Республіки Польща. Приємно, що серед учасників багато молоді, адже сьогодення належить молодим, і ми живемо у їхній час, а не вони в наш», — зазначила на початку заходу Ірина Журавльова.
Привітали учасників конференції студенти Каразінського університету Аліна Герасимчук та Павло Лазарєв. «Бібліотека — це не просто сховище книг, а справжнє джерело інформаційних ресурсів, світів, якими можна подорожувати у межах свого розуму та уяви. Це місце, де ти можеш знайти себе», — підкреслила Аліна Герасимчук. Павло Лазарєв розповів про своє враження від Центральної наукової бібліотеки університету. Він зазначив, що в читальній залі можна спокійно підготуватися до занять та знайти рідкісні книги, яких немає у мережі Інтернет.
«Вчора у вашому університеті студент запитав мене, де знаходиться читальна зала. Приємно усвідомлювати, що людину з хистом до бібліотечної справи відчувають навіть в іншій країні», — наголосила Марія Павловська.
Своїми очікуваннями від конференції поділився Олексій Чмир. Він зазначив, що йому цікаво поспілкуватися з молодими бібліотекарями, послухати ідеї щодо вдосконалення бібліотечної справи, отримати відгук від заходу.
Також в рамках конференції відбулося відкриття виставки «Під провідною зіркою науки: Маріан Смолюховський — яскравий фізик і визначна людина». Завідувач кафедри експериментальної фізики, професор Володимир Пойда зазначив, що ім’я фізика стоїть поряд з ім'ям Альберта Ейнштейна. Маріан Смолюховський зробив великий внесок у розвиток статистичної фізики.
Виставка складається з двох частин: першу частину створили учасники конференції з Польщі. Вона містить матеріали, що стосуються особистого життя фізика, його захоплень живописом та альпінізмом. Друга частина стосується наукової спадщини вченого та підготовлена працівниками Каразінського університету.
Виставка функціонуватиме до 26 жовтня 2018 року. Запрошуємо всіх охочих ознайомитися з експозицією.