17 листопада 2017 року
Відкриття пам’ятника Петру Гулаку-Артемовському
У Каразінському університеті відбулося урочисте відкриття пам’ятника видатному українському діячу освіти і культури, письменнику, перекладачу, класику української літератури, ректору Харківського університету (1841–1849) Петру Гулаку-Артемовському.
У заході взяли участь заступник Міністра освіти і науки України, професор Максим Стріха, заступник голови Харківської обласної державної адміністрації Анатолій Бабічев, голова Північно-Східного наукового центру Національної академії наук України, академік Володимир Семиноженко, Почесний доктор Каразінського університету, український поет, громадський діяч, драматург Іван Драч, заслужений архітектор України Сергій Чечельницький, ректор, академік Віль Бакіров, викладачі та студенти університету.
Профінансував створення пам’ятника власник і президент групи DCH Олександр Ярославський.
«Сьогодні щасливий день для Каразінської спільноти. Адже ми вшановуємо пам’ять одного з найвидатніших, найяскравіших університетських професорів — ректора університету і класика української літератури Петра Петровича Гулака-Артемовського. Він зробив вагомий внесок у становлення, відродження і розвиток українського слова», — привітав присутніх Віль Бакіров. Він зауважив, що довкола університету знаходиться багато пам’ятників, зокрема, на честь фізиків, біологів, економістів, істориків математиків, є пам’ятник студбатівцям, але ще не було жодного пам’ятника літераторам.
«Ректору належить лише ідея. Але щоб вона втілилася в життя, потрібні зусилля людей, які б цьому сприяли. І знайшлася людина. Це член наглядової ради університету, харківський підприємець Олександр Владиленович Ярославський, завдяки якому ми зараз відкриємо цей пам’ятник та відзначаємо величезний внесок університетської спільноти у розвиток української літератури», — додав Віль Бакіров.
Ректор вручив віце-президенту DCH Олені Дерев’янко лист подяки і зменшену бронзову копію пам’ятника, яка, у свою чергу, підкреслила, що група DCH системно підтримує харківські виші. «Для Олександра Владиленовича першочерговою є орієнтація на зміцнення інтелектуального потенціалу, зміцнення репутації Харкова як інтелектуальної столиці України, як міста світу», — зазначила Олена Дерев’янко.
Варто відзначити, що це не перша ініціатива власника групи DCH в сфері підтримки та популяризації української культури і науки. Зокрема Олександр Ярославський долучився до встановлення пам’ятників Нобелівським лауреатам та інших скульптурних композицій біля навчальних корпусів університету. Крім того, від імені Харківського тракторного заводу — одного з підприємств групи DCH — Олександр Ярославський підписав меморандуми про стратегічне партнерство з Каразінським університетом.
Наприкінці заходу почесні гості заходу посадили дерево біля пам’ятника.