14 листопада 2017 року
В університеті відкрито виставку з нагоди 500-річчя Реформації
13 листопада 2017 року у Художній галереї імені Генріха Семирадського Каразінського університету з нагоди 500-річчя Реформації та в межах Тижнів Німеччини в Україні 2017 відбулося відкриття виставки «Here I stand — Мартін Лютер, Реформація та її наслідки».
У церемонії відкриття взяли участь Генеральний консул Федеративної Республіки Німеччина Вольфґанґ Мьоссінґер, директор Департаменту культури та туризму Харківської обласної державної адміністрації Олег Яцина, виконуючий обов’язки ректора університету, професор Віктор Катрич, пастор Німецької євангелічно-лютеранської громади Харкова Павло Шварц, директор Художньої галереї імені Генріха Семирадського Наталя Іванова, директор Центральної наукової бібліотеки університету Ірина Журавльова. Також виставку відвідали Генеральний консул Республіки Польща у місті Харків Януш Яблонський та віце-консул Генерального консульства Республіки Польща у місті Харків Ян Здановський.
«Якщо через 500 років стільки людей цікавиться цією темою, це свідчить про її важливість. Реформація стала великою історичною подією, що суттєво вплинула на світову громадськість. Дії Мартіна Лютера розширили горизонт людей, завдяки чому вони стали більше керуватися власною думкою і менше перебувати під владою забобонів. З іншого боку, Реформація стала причиною війн, навіть якщо релігія чи конфесія були лише приводом до насильства. Тобто наслідки Реформації є досить неоднозначними, але я впевнений, що на цій виставці кожен знайде для себе щось цікаве», — зазначив Вольфґанґ Мьоссінґер.
На виставці також репрезентовано роботи професора Каразінського університету Юрія Олексійовича Голубкіна, який зробив свій внесок у популяризацію історії Реформації. Зокрема його учень, Олег Яцина, наголосив, що ця подія стала початком змін у суспільному сприйнятті образу жінки, сім’ї, капіталу, церкви та інших важливих аспектів життя кожної людини.
Віктор Катрич відзначив велику сміливість реформатора: «Життєвий шлях Мартіна Лютера може служити прикладом боротьби з недосконалістю та некомпетентністю влади, тому тема реформаторства є досить актуальною і в наш час».
Офіційну частину заходу завершив Павло Шварц, який висловив думку, що діяльність Мартіна Лютера перш за все була спрямована не на протистояння Папі Римському та формування нової церкви, а на розвиток академічної дискусії, що згодом перетворилася на провідну ідею реформаторства.
Окрім цього, в межах заходу працюватиме міжнародна наукова конференція «Спадок Реформації: до 500-річчя 95 тез Мартіна Лютера та пам’яті Юрія Голубкіна (1941–2010)».