8 листопада 2017 року
Відкриття міжнародного конгресу та фестивалю USERN
У Харкові відбулося відкриття II Міжнародного конгресу та фестивалю USERN за участю провідних учених світу.
У церемонії відкриття взяли участь голова Харківської обласної державної адміністрації Юлія Світлична, ректор, академік Віль Бакіров, директор Харківського регіонального інституту державного управління Національної академії державного управління при Президентові України, президент Харківського університетського консорціуму, професор Людмила Бєлова, ректор Харківського національного медичного університету, професор Володимир Лісовий, ректор Національного технічного університету «Харківський політехнічний інститут», професор Євген Сокол, виконуючий обов’язки ректора Національного фармацевтичного університету, професор Алла Котвіцька та інші.
«Головними учасниками заходу є науковці — люди творчої праці: від студента, аспіранта до видатного вченого. Їх діяльність є символом духовної свободи та розвитку особистості. Вони роблять свій внесок у розвиток вітчизняної та світової науки. На сьогодні Харківська область — це конгломерат вчених зі світовим ім’ям та потужної команди молодих науковців. Я впевнена, що цей захід стане яскравою подією у науковому житті Харкова і України загалом та ще одним кроком на шляху до приєднання нашої країни до світового наукового співтовариства», — привітала присутніх Юлія Світлична.
Президент USERN Німа Різай ознайомив присутніх із сутністю та структурою USERN — наукової, освітньої та дослідницької мережі, яку було створено у 2016 році.
Віль Бакіров відзначив, що невипадково цей захід відбувається саме у Харкові — потужному освітньому та науковому центрі України.
Захід продовжився виступами провідних вчених світу, присвячених еволюції та змінам у екосистемах, ланцюгу харчової цінності, еволюції генів, еволюції діагностики імунологічних розладів тощо.
Зокрема одну з лекцій прочитав італійський астрофізик, професор Неапольського університету імені Фрідріха ІІ, почесний доктор Каразінського університету Массімо Капаччіолі, в якій розповів про сучасні дослідження космічних небесних тіл — зірок, комет, — а також галактик.