9 листопада 2017 року
День української писемності та мови: університет відзначає
Щорічно 9 листопада в Україні відзначають День української писемності та мови. Свято встановлене в день вшанування преподобного Нестора Літописця — давньоруського літописця та письменника-агіографа, упорядника Повісті минулих літ.
Традиційно, починаючи з 2000 року, в цей день проходить Всеукраїнський радіодиктант національної єдності, що має на меті об’єднати всіх небайдужих навколо українського слова, популяризувати рідну мову.
Мова відіграє важливу роль у консолідації суспільства, його самоідентифікації, є одним з головних здобутків культури кожного народу, відображаючи його історичний шлях. Українська мова відрізняється з-поміж інших співучістю та мелодійністю. Її джерела сягають глибокої давнини. Фундатором сучасної літературної української мови вважається Іван Котляревський, проте найбільший вклад у формування єдиної мовностилістичної системи української мови, її піднесення до загальнонародного рівня належить Тарасу Шевченку. Сьогодні українська мова є рідною для понад 40 мільйонів людей, які мешкають в Україні та світі, та однією з найпоширеніших серед слов’янських мов.
З історією Каразінського університету пов’язані імена визначних мовознавців та літераторів, які у своїх творах розвивали та збагачували українську мову, зокрема ― Олеся Гончара, Петра Гулака-Артемовського, Володимира Сосюри, Івана Франка.
Вітаємо зі святом, любіть рідну мову та бережіть її красу і самобутність!