23 жовтня 2018 року
Тренінг з написання заявок конкурсу «Проекти міжнародної співпраці» програми «Креативна Європа»
У Каразінському університеті відбувся тренінг з написання заявок на участь у програмі «Креативна Європа» в межах підготовки до конкурсу «Проекти міжнародної співпраці–2019».
Організатором заходу виступило Національне Бюро програми ЄС «Креативна Європа».
Зі вступним словом до присутніх звернулася перший заступник директора Департаменту з підвищення конкурентоспроможності регіону Харківської обласної державної адміністрації, начальник проектно-аналітичного управління Надія Кривицька: «Вдячні університету за можливість розвивати креативне мислення та проекти, за підтримку наших ідей, культурних проектів, що сприяють розвитку міста, Харківщини й України загалом». Вона також зазначила, що Національне бюро програми «Креативна Європа» є тією опозицією, що дає можливість Україні представляти власні креативні ідеї у європейському просторі.
«Приємно, що на базі університету проходить підготовка майбутніх менеджерів, які під час тренінгу освоять нові навички та знання, щоб у подальшому достойно представити Харківщину. Наш університет, виконуючи свою просвітницьку місію, завжди готовий і радий вітати всіх активних проектних менеджерів, особистостей, які хотіли б проявити себе в креативній індустрії», — звернувся до присутніх начальник управління міжнародних відносин Олександр Хижняк.
Менеджер Національного бюро програми Європейської комісії «Креативна Європа» в Україні Ксенія Калина розповіла, що для участі у програмі необхідно почати накопичувати ідеї проектів, об’єктивно оцінити власний досвід реалізації проектів і фінансові можливості, налагодити інформаційні потоки, знайти партнерів і заявити про себе в національних та міжнародних мережах однодумців і колег.
Пані Ксенія окреслила загальні цілі програми, зокрема захист, розвиток та популяризація культурного та лінгвістичного різноманіття і зміцнення конкурентної здатності культурного та креативного секторів Європи.
Також присутні дізналися, які проекти підтримує програма, де шукати партнерів, як підготувати успішну грантову заявку, особливості грантового фінансування. Пріоритетними напрямками «Креативної Європи» є міжнародна мобільність, розширення аудиторії, нові бізнес-моделі, перехід до використання цифрових технологій, тренінги та освіта, культурна спадщина, мігранти та біженці.
Наприкінці усі охочі могли поставити запитання менеджеру програми.
Захід став продовженням освоєння програми Європейської комісії, адже 21 березня 2018 року Каразінський університет відвідала делегація Національного Бюро програми Європейського Союзу «Креативна Європа». У межах візиту відбулася презентація програми Європейського Союзу «Креативна Європа», де гості ознайомили присутніх з її сутністю, розповіли про відкриті конкурси, надали поради щодо заповнення заявки, пошуків партнерів, успішного проходження конкурсу та отримання грантових коштів.