19 жовтня 2018 року
Урочисте відкриття на філософському факультеті аудиторії імені Й. Б. Шада
У Каразінському університеті на філософському факультеті відбулося урочисте відкриття аудиторії імені Й. Б. Шада. Захід відбувся за участю Генерального консула Федеративної Республіки Німеччина Вольфганга Мьоссінгера, професора Єнського університету імені Фрідріха Шиллера Вольфганга Вельша, професора Берлінського технічного університету Христофа Асмута, директора Інституту філософії імені Г. С. Сковороди Національної академії наук України, професора Анатолія Єрмоленка, ректора, професора Віля Бакірова, декана філософського факультету, професора Івана Карпенка, викладачів та студентів університету.
Привітав присутніх Іван Карпенко, зауваживши, що це значна подія не тільки для факультету, але й для Каразінського університету, міста та України.
«Йоганн Баптист Шад приїхав у Харків за рекомендацією Гете ще до відкриття Харківського університету. Завдяки своїй діяльності та своїм учням він заснував в університеті філософську школу. Однак, у 1816 році йому довелося поїхати з Харкова. З того часу починається повернення Йоганна Баптиста Шада в університет через курс філософії, що викладається на всіх факультетах університету, кафедру філософії, відкриття філософського факультету, перейменування кафедри філософії на теоретичної і практичної філософії, присвоєння цій кафедрі імені професора Йоганна Баптиста Шада. Цілком закономірно, що сьогодні ми відкриваємо цю іменну аудиторію», — зауважив він.
Вольфганг Мьоссінгер побажав студентам університету гідно вивчати філософію в аудиторії імені Й. Б. Шада. Адже для подолання великих криз, які зараз переживає світ, потрібна філософія, що й покаже практикам, у якому напрямку необхідно рухатися.
«Цей захід символізує, що філософська традиція, яка сформувалася ще на початку ХІХ століття в університеті, успішно і плідно продовжується. Філософія — це потужний засіб осмислення і розв’язання найгостріших проблем людства, які поставали у всі часи, це ядро будь-якої системи культурних цінностей. Філософська думка забезпечує аксіологічну енергетику, якою живиться увесь культурний простір», — звернув увагу Віль Бакіров.
Урочисто перерізати стрічку до нової аудиторії доручили всесвітньо відомому професору філософії з Єни — Вольфгангу Вельшу — і людині, яка тільки починає свій шлях у філософії, студентці 1 курсу філософського факультету Альоні Зінченко.