22 жовтня 2018 року
Тренінг по роботі з базою даних Scopus
19 жовтня 2018 року в Каразінському університеті відбувся тренінг по роботі з базою даних Scopus.
Спікером виступив тренер Elsevier Сергій Назаровець.
Пан Сергій розповів присутнім про вміст бази, інструменти пошуку, аналізу та візуалізації даних Scopus, профіль автора та організації, особливості підготовки рукопису, вибір журналу для публікації, оновлення Scopus, критерії відбору наукових видань для подання тощо.
«Scopus — найбільша реферативна база даних, у якій всі видання проходять експертний відбір спеціальної ради. База розрахована на те, щоб допомогти науковцю не загубитися в інформаційному шумі й знайти те, що потрібно для дослідження», — наголосив лектор.
Протягом тренінгу презентовано роботу з базою даних та інструментом для відстежування наукових цитувань Scopus разом із прикладами практичного використання ресурсу. У ході лекції пан Сергій зазначив, що Scopus допомагає науковцям в їхній щоденній роботі. Зокрема виконує пошук інформації, що вже існує у глобальному науковому просторі, аналітику наукових тем, пошук ідей та партнерів для дослідження, відстеження важливості дослідження, моніторинг глобальних наукових трендів, функцію відстеження цитувань та управління науковою кар’єрою.
Також присутні дізналися, чому журнали прагнуть потрапити в Scopus, зокрема, щоб заявити про себе, своїх авторів та їхні наукові дослідження, підвищити престиж установи, статистичні показники, отримати інвестиції.
Лектор наголосив на необхідності слідкувати за головними тенденціями в обраній галузі науки, щоб писати статті на актуальні теми й претендувати на публікації. За словами пана Сергія, для систематизації необхідної інформації й управління бібліографічною інформацією можна використовувати універсальний бібліографічний менеджер Mendeley. Його перевагою є можливість завантаження документів в особисту бібліотеку, а також їх використання в будь-який час онлайн та офлайн.
Наприкінці заходу усі охочі могли поставити запитання лекторові.