3 жовтня 2018 року
Лекція харківського дослідника Миколи Шемета, присвячена дню народження Варвари Каринської
У Каразінському університеті відбулася відкрита лекція харківського дослідника, художника-графіка, публіциста Миколи Шемета, присвячена дню народження вільної слухачки Каразінського університету, володарки премії «Оскар» Варвари Каринської.
Захід відбувся з ініціативи відділу реклами та брендингу центру зв’язків з громадськістю та центру «Вікно в Америку» Центральної наукової бібліотеки.
Модератором заходу виступила фахівець відділу реклами та брендингу центру зв’язків з громадськістю університету, історик Марина Григор’єва, яка на початку заходу зазначила: «Знаковим є те, що вчора відзначався Міжнародний день балету, а сьогодні — день народження відомого дизайнера, автора сучасного вигляду балетної пачки, вільної слухачки університету Варвари Андріївни Каринської».
На початку доповіді Микола Шемет розповів присутнім про харківський період життя Варвари Каринської. «Народилася Варвара Андріївна 3 жовтня 1886 року, була хрещена у Благовіщенському соборі. Батько — відомий у Харкові купець, який займався торгівлею мануфактурними товарами, а мати — відома благодійниця. Дівчинка була третьою дитиною з десяти. Вона не хотіла відставати від братів, тому в 1906 році стала вільною слухачкою юридичного факультету Харківського університету», — розповів лектор.
Відомо, що Варвара Каринська активно займалася громадською діяльністю, зокрема, була членом Харківського благодійного товариства, опікунської ради Товариства безпритульних малолітніх сиріт, опікунської ради комітету Вищих жіночих курсів Товариства жінок-робітників, скарбником Товариства допомоги хворим, що навчалися у закладах вищої освіти Харкова.
Лектор розповів, що після еміграції Варвара Андріївна співпрацювала з театрами, створювала костюми для балетних труп, Бродвею, працювала з відомими акторами, режисерами, художниками, спортсменами. Загалом дизайнер створила костюми для понад 200 балетів та 20 опер. Її робота визнана в усьому світі, а дизайн костюмів для фільму «Жанна д’Арк» відзначено вищою нагородою — премією «Оскар».
Наприкінці заходу всі охочі могли поставити запитання, а також студентським радіо «ЗІР» записано подкаст з Миколою Шеметом.