17 жовтня 2018 року
Українсько-Німецький круглий стіл «Кар’єра»
У Каразінському університеті в межах проекту «Мережа випускників Україна–Німеччина» (“Alumni Network Ukraine–Germany”) відбувся Українсько-Німецький круглий стіл «Кар’єра».
Цей захід, який проходив за підтримки українсько-німецького академічного центру управління міжнародних відносин, є третім і завершальним етапом у межах проекту “Alumni Network Ukraine–Germany” у 2018 році.
Зі вступним словом виступив проректор, професор Віктор Катрич, висловивши побажання обговорити не лише поточну ситуацію, але й визначити чіткі наукові напрямки із взаємодії працівників Каразінського університету та Вюрцбурзького університету Юліуса-Максиміліана.
У межах заходу із доповіддю «Підтримка розвитку кар’єри для дослідників» виступив керівник відділу розвитку академічних кадрів Академії досліджень Вюрцбурзького університету Юліуса-Максиміліана Крішчан Брандл, у якій поділився специфікою своєї роботи: професійний розвиток вчених, їхнє працевлаштування як в університеті, так і за його межами, допомога в отриманні ступеня доктора філософії, проведення ярмарок вакансій, кар’єрний коучинг тощо.
Він розповів присутнім, яким чином проводиться робота у професійному розвитку в академічній сфері працівників Вюрцбурзького університету Юліуса-Максиміліана. Зокрема у них діють центри післядипломної освіти з різних суміжних наук, які допомагають студентам більш структуровано підійти до питання наукової кар’єри, до захисту їхньої першої дисертації, центр з гендерної рівності, що підтримує і заохочує жінок до отримання звання професора, а також центри, які розвивають викладацьку, дидактичну діяльність, підтримують молодих учених у пошуку фінансів (зокрема грантів) для проведення наукових досліджень, допомагають удосконалити написаний текст дисертації, центр кар’єри тощо.
Об’єднує і координує роботу всіх центрів Академія досліджень. Її основними напрямками діяльності є навчання, розвиток лідерського потенціалу, особистий і кар’єрний розвиток, підтримка наукових досліджень студентів, молодих вчених, професорів Вюрцбурзького університету Юліуса-Максиміліана.
Про освітні та дослідницькі гранти в Німеччині розповіла DAAD-лектор у Харківському національному університеті імені В. Н. Каразіна Вера Терстееген.
Учасники круглого столу обговорювали такі питання: «Професійний розвиток без кордонів», «Наукова кар’єра через участь в програмах міжнародного співробітництва», «Дослідницькі гранти як науковий поштовх в напрямку нанотехнологій», — а також поділилися досвідом стажувань в Німеччині.
Наприкінці круглого столу підбито підсумки проекту «Мережа випускників Україна–Німеччина» в 2018 році. Координатор проекту “Alumni Network Ukraine–Germany” у Харкові, керівник українсько-німецького академічного центру Олена Сліпченко виступила з презентацією «Один рік Мережі випускників Україна–Німеччина: підсумки і перспективи», в якій повідомила про результати діяльності в межах проекту, а також про перспективи, які відкриває українсько-німецьке наукове співробітництво і, зокрема, «Мережа випускників Україна–Німеччина».