19 червня 2017 року
Вікриття виставки «Православна ікона на Слобожанщині»
16 червня 2017 року в Художній галереї імені Генріха Семирадського Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна відбулося урочисте відкриття виставки «Православна ікона на Слобожанщині». Ініціатива проведення виставки, де в одному експозиційному просторі представлено давні та сучасні ікони, виконані як майстрами-іконописцями, так і аматорами, належить Центру краєзнавства імені академіка П. Т. Тронька університету.
Гостей заходу привітав настоятель університетського Свято-Антонієвського храму архімандрит Володимир, який відзначив, що 2017 рік є особливим для християнської церкви, оскільки виповнюється 1230 років від Сьомого Вселенського Собору, де розглядалося питання іконопочитання. Окрім того, архімандрит Володимир зупинився також на сутності ікони, як зображення Бога та проблемі іконоборства, особливостях почитання ікон у православній церкві: «У православній традиції ікони розташовували не лише у приміщенні храму, вони були також у домівках, на вулицях, площах і навіть громадських місцях. Для християнина східного обряду будинок, де не було ікон, вважався нечистим».
Для огляду відвідувачам представлена низка ікон кінця 18–19 сторіччя з зібрання Центру краєзнавства імені академіка П. Т. Тронька, Церковно-історичного музею, Спасо-Преображенського храму (с. Лідне, м. Харків), сучасні ікони — роботи учнів іконописної школи-майстерні при Харківській духовній семінарії, а також ікони, вишиті вихованцями навчально-виховних комплексів с. Токарівка та смт. Козача Лопань Харківської області.
Куратор виставки, етнограф, начальник відділу етнографії Центру краєзнавства імені академіка П. Т. Тронька, кандидат історичних наук Анна Шпорт наголосила, що головна мета заходу не лише представлення самобутності слобожанських ікон, давніх та сучасних канонів їх створення, а й через ікону привернути увагу людей до проблем духовності: «Наразі люди починають ставитися до ікони, як до святині. Поступово ікони повертаються у будинки та сім’ї українців».
Також враженнями від виставки поділилися керівник іконописної школи-майстерні при Харківській духовній семінарії Наталія Чурилова та доцент кафедри реставрації станкового і монументального живопису Харківської державної академії дизайну і мистецтв Вячеслав Шуліка.
Відвідати виставку «Православна ікона на Слобожанщині» можна до 30 червня 2017 року за адресою майдан Свободи, 6, північний корпус університету, Художня галерея імені Генріха Семирадського (вхід з боку будівлі Держпрому).