15 червня 2017 року
Круглий стіл за участю міжнародних фахівців «Психотерапія дітей з гіперкінетичним розладом»: розпочато роботу
У Каразінському університеті розпочав роботу дводенний круглий стіл за участю міжнародних фахівців «Психотерапія дітей з гіперкінетичним розладом». Організатором заходу виступила кафедра психіатрії, наркології, неврології та медичної психології медичного факультету Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна, за підтримки Харківської медичної академії післядипломної освіти Міністерства охорони здоров’я України, відділення охорони психічного здоров’я Академії наук вищої освіти України, Міжнародної академії освіти і науки, Науково-практичного товариства неврологів, психіатрів та наркологів України, Асоціації психіатрів України, Асоціації психотерапевтів і психоаналітиків України, Міжнародного благодійного фонду «Фонд Олександра Фельдмана».
З вітальним словом до учасників наукової дискусії звернувся завідувач кафедри психіатрії, наркології, неврології та медичної психології, професор Володимир Пономарьов: «Тема круглого столу є надзвичайно актуальною. Наразі багато дітей та підлітків потребують уваги з боку психологів, зокрема шкільних, психотерапевтів». Окрім того, Володимир Пономарьов відзначив що круглий стіл продовжує низку наукових заходів, присвячених різним проблемам психології та психіатрії на медичному факультеті.
На важливості обговорення проблеми гіперкінетичного розладу у дітей акцентувала також професор кафедри психологічного консультування і психотерапії факультету психології Каразінського університету Людмила Шестопалова. За словами професора, в Україні 10% дітей шкільного віку мають гіперкінетичні розлади. «В Україні є власні напрацювання в даній галузі, запроваджується також міжнародний досвід. Подібна конференція, що зібрала фахівців різних напрямків, дозволить зробити крок вперед у вирішенні поставленої проблеми».
Виступи учасників круглого столу стосувалися проблем діагностування і лікування дітей та підлітків з гіперкінетичним розладом. Зокрема, доповідь Володимира Пономарьова та доцента кафедри психіатрії, наркології, неврології та медичної психології Каразінського університету Тетяни Матковської була присвячена етіології та клінічній картині гіперкінетичного розладу у дітей, особливостям проявлення симптомів у різному віці, факторам, що впливають на розвиток патології, поведінковим проблемам у дітей. «Головною умовою якісної медико-соціальної допомоги дітям є забезпечення своєчасного та якісного багаторівневого діагностичного обстеження», — наголосила Тетяна Матковська, акцентувавши на ролі батьків і педагогів у виявленні проявів гіперкінетичного розладу.
У доповіді завідувача відділом дитячої психоневрології та пароксизмальних станів державної установи «Інститут неврології, психіатрії та наркології НАМН України», старшого наукового співробітника Людмили Танцури розглядалися неврологічні симптоми гіперкінетичного розладу, зокрема тики різної етіології. Окрім того, доповідач розглянула особливості перебігу рідкісного захворювання — підгострого склерозуючого паненцефаліту та перспективи його лікування.
У рамках круглого столу також запланована низка майстер-класів, що пропонують практичні поради для роботи з дітьми з гіперкінетичним розладом.