1 червня 2017 року
У Каразінському університеті відзначили день народження барона Мюнхгаузена
31 травня 2017 року в Каразінському університеті, напередодні дня народження Карла-Фрідріха-Гієроніма барона фон Мюнхгаузена відбулося святкування 32 травня. Організатором тематичних заходів виступила Центральна наукова бібліотека університету.
З вітальним словом до учасників зустрічі звернулася директор Центральної наукової бібліотеки Ірина Журавльова, яка познайомила присутніх з особистістю барона Мюнхгаузена та історією святкування його дня народження у стінах університетської бібліотеки.
Традиційно святкування 32 травня супроводжувалося скайп-зустрічю вчених Каразінського університету з представниками Балтійської міжнародної академії. «Мене дуже тішить цей семінар, що вже багато років проходить під спільною темою “Багатоманітність культур”. Приємно відзначити, що цього року зібралася надзвичайно велика кількість учасників», — акцентував Голова Сенату Балтійської Міжнародної Академії, професор Станіслав Бука.
Доповіді учасників зустрічі стосувалися проблем сприйняття та інтерпретації минулого, його умисного та несвідомого спотворення. Зокрема, у своєму виступі доцент Латвійського університету Мартиньш Мінтаурс відзначив, що наразі у Латвії нагальною є тема усвідомлення історії країни за радянської доби: «Бої за історію — це актуальність латвійського суспільства. З моменту, коли припинив існувати СРСР постало питання — якою може бути колективна історія». Доповідач наголосив також, що історичні події необхідно розглядати з певної дистанції.
Продовжуючи тему сприйняття історії, доцент кафедри теорії культури і філософії філософського факультету Каразінського університету Олена Титарь відзначила, що особливу роль в цьому процесі відіграють місця культурної пам’яті та міське середовище, що повертає нас в певні моменти минулого, зберігає спогади. Особливо доповідач зупинилася на пам’ятнику Тарасові Шевченко у м. Харків, що за роки свого існування перетворився для харків’ян на певний символ єдності та національної самосвідомості.
У рамках святкування відбулася також автограф-сесія від директора Українсько-Польського культурно-освітнього центру Харківського національного університету міського господарства імені О. М. Бекетова, професора Любові Жванко. Автор презентувала власні оповідання, що увійшли до збірок «Їде маршрутка» та «Автомобілі, автомобілі... Книга для тих хто (не) вірить, що автівки живі», в яких особливу роль відіграє міський простір, читачі одразу впізнають незабутню атмосферу Харкова.