19 квітня 2015 року
Делегація Німеччини відвідала університет
18 квітня 2015 року делегація Німеччини у складі членів Європейського парламенту, Ради іноземних справ Європейського Союзу, Секретаріату Європейської комісії та працівників провідних німецьких університетів і медіа зустрілася із представниками каразінської спільноти. Зокрема у зустрічі, що проходила у стінах університету, взяли участь Віола фон Крамон, екс-член парламенту Німеччини, експерт з питань України, Арне Літц, член Європейського парламенту, доктор Густав Грессел, європейський радник з міжнародних відносин, військовий експерт з Австрії, Бенджамін Хартман, генеральний секретар Європейської комісії в Брюсселі, журналісти німецьких видань Focus, Brussell, Die Welt, Süddeutschen Zeitung.
Метою візиту було обговорення вірогідних шляхів розвитку України на позиціях демократичної та правової держави, окреслення ефективних стратегій надання практичної допомоги з боку Європи щодо стабілізації суспільно-політичної ситуації, яка склалася у країні.
Під час засідання за участю голови Північно-Східного наукового центру НАН та МОН України, академіка Володимира Семиноженка, почесного консула Німецької Республіки у Харкові Тетяни Гавриш, директора Німецького центру у Харкові Ольги Болібок, ректора, академіка Віля Бакірова, проректора, професора Юрія Холіна, директора Центру міжнародного співробітництва, доцента Олени Шаповалової, начальника відділу організації міжнародної діяльності Олександра Фадєєва було акцентовано на питаннях діяльності університету у світлі сучасної суспільно-політичної ситуації, академічної співпраці університету з європейськими та іншими міжнародними установами. Також ректор, академік Віль Бакіров підкреслив вагомий внесок німецьких вчених у розвиток університетської науки та освіти, високий рівень фізико-математичної школи університету, що підтверджується перемогою його вихованців на численних міжнародних змаганнях та участю у провідних дослідницьких проектах у галузі фізики та високих технологій.
У ході зустрічі зі студентами представники німецької делегації окреслили принципи діяльності Європейського парламенту, зокрема вектор, що стосується налагодження ситуації в Україні. Студенти у свою чергу поділилися власним баченням майбутнього країни та виказали сподівання на більш відкритий діалог із європейськими політичними і громадянськими інституціями, що надасть українській молоді широкий спектр можливостей для самореалізації. Окрім цього, запрошені експерти наголосили на необхідності систематичної взаємодії громадян із представниками влади з метою підвищення рівня ефективності їх роботи, а також на важливій ролі інформаційної складової у цьому процесі: ухвалення суспільно значущих рішень повинно мати публічний та прозорий характер.