17 квітня 2015 року
Міжнародний симпозіум «1915 рік: війна, провінція, людина: українсько-польські акценти»: розпочато роботу
У Каразінському університеті відбулося відкриття Міжнародного симпозіуму «1915 рік: війна, провінція, людина: українсько-польські акценти» за участю Генерального консула Республіки Польща у Харкові Станіслава Лукасіка, віце-консула Генерального консульства Республіка Польща у Харкові Яна Здановського, представників Харківського національного університету міського господарства імені О. М. Бекетова — ректора, професора Володимира Бабаєва, директора Українсько-Польського культурно-освітнього центру, професора Любові Жванко — вчених Каразінського університету — декана історичного факультету Каразінського університету, професора Сергія Посохова, завідувача кафедри нової та новітньої історії історичного факультету, професора Михайла Станчева, директора Центральної наукової бібліотеки університету Ірини Журавльової, директора Українсько-Польського академічного центру науки та культури університету, доцента Тетяни Біткової, викладачів та науковців Польщі й України.
З вітальним словом до присутніх звернувся Станіслав Лукасік: «Мені дуже приємно, що продовжується наша співпраця, налагоджуються наукові зв’язки між істориками Харкова та Польщі. Тема Першої світової війни ще в кінці 80-х років була недостатньо дослідженою, в Україні ж вона подавалася здебільшого крізь призму більшовицького перевороту. Цей період є цікавим і з погляду історії Польщі та України, і з точки зору Харкова та діяльності поляків у цьому місті».
«Перша світова війна стала доленосним періодом, який змінив усталені норми та взаємовідносини. Попри те, що бойові дії йшли на Заході, Харків був безпосередньо залучений до війни — харків’яни воювали і гинули, заводи створювали продукцію для потреб війни, місто стало притулком для багатьох біженців», — зазначив Сергій Посохов.
У ході роботи симпозіуму науковцями буде обговорено особливості розвитку промисловості, мистецтва під час Першої світової війни, побут та економічні проблеми воєнного соціуму, політичне життя провінції у цей період, формування нових соціальних груп — біженців, евакуйованих та військовополонених.