18 квітня 2015 року
День випускника у Каразінському університеті
У Каразінському університеті відбувся традиційний День випускника. Каразінський завжди радо зустрічає своїх вихованців, але цей день — особливий, сповнений спогадів і теплих почуттів. У стінах Alma Mater зібралися різні покоління з багатьох куточків світу, випускники згадували студентські роки, розповідали про своє життя і ділилися враженнями від сучасного університету.
«День випускника ми святкуємо вже восьмий рік поспіль, і дуже приємно, що, як завжди, приходять сотні, тисячі людей. Ми вітаємо наше каразінське братство, і запрошуємо усіх відзначати з нами цю подію, адже тут можна зарядитися щирою університетською енергією», — відзначила директор Асоціації випускників, викладачів і друзів університету Вікторія Круглова.
У рамках заходу відбулися урочистості за участю ректора, академіка Віля Бакірова та президента Асоціації випускників, викладачів і друзів університету, голови Північно-Східного наукового центру НАН та МОН України, випускника фізико-технічного факультету університету, академіка Володимира Семиноженка.
«Студентські роки — час, коли людина вступає у великий світ, вчиться мислити, працювати, дружити, любити. І всі ми — великі щасливці, бо наша юність проходила в університеті, який вже понад два століття несе крізь роки світло науки, інтелігентності й високої моралі. Де б ми не жили, ми щороку збираємося, бо в цих аудиторіях, на цих кафедрах залишилася частка нашої душі», — звернувся до присутніх Віль Бакіров.
Привітавши випускників, Володимир Семиноженко наголосив: «Сьогоднішній захід — це ще одна можливість донести громадськості, що лише тоді, коли в Україні будуть розвиватися кращі європейські традиції високої науки та освіти, які завжди були у Каразінському університеті, Україна буде успішною. Тільки з каменів минулого будуються щаблі майбутнього, і ми маємо це втілювати в життя, так ми реалізуємо свою місію випускників університету».
Під час урочистої церемонії було присвоєно звання Почесного члена Асоціації випускників, викладачів і друзів університету представникам Фізико-технічного інституту низьких температур імені Б. І. Вєркіна НАН України, лауреатам Державної премії України в галузі науки і техніки, академікам НАН України — Леоніду Пастуру, завідувачу відділу теоретичної фізики і Євгенію Хруслову, завідувачу відділу диференційних рівнянь і геометрії — та директору Центру довузівської освіти університету, заслуженому викладачу університету, випускнику радіофізичного факультету 1961 року, доценту Вадиму Чеботарьову.
«Коли я вступав до університету, то думав, що це ненадовго, а вийшло — на все життя: він став для мене домівкою, а вся каразінська спільнота — моєю великою родиною, за що я дуже вдячний долі», — відзначив Вадим Чеботарьов, подякувавши за надану честь.
Традиційно цього дня відбулася зустріч з випускниками-ювілярами, що зібрала однокурсників з різних факультетів. «Сьогодні у будь-якій країні світу, коли кажеш, що ти з Харківського університету, тебе зустрічають якнайкраще, і все завдяки нашим вчителям з великої літери, які не лише передавали свій досвід, вони нас любили», — зазначив декан фізико-технічного факультету, випускник факультету 1985 року, професор Ігор Гірка, підкресливши рівень фізико-математичної школи університету, знаної у всьому світі, гідно підтримуваний і нинішніми студентами, які нещодавно здобули перемогу на Міжнародному студентському турнірі з фізики, що проходив у Польщі.
Випускники пригадали роки, проведені за університетською лавою, студентські будні, цікаві лекції, улюблених викладачів і життя у гуртожитку: «Навіть на варених млинцях, бо не було олії, щоб смажити, виростали професори, академіки, ті люди, які віддали своє серце дітям і ніколи не пожалкували про обраний життєвий шлях», — наголосили випускники буремних років української історії.
«Вищих навчальних закладів багато, а Каразінський університет завжди був і є один», — підкреслили вихованці університету, звернувшись зі словами вдячності на адресу Alma Mater, яка дала їм путівку в життя, з гордістю за те, що серед них є відомі учені, поважні вчителі і видатні особистості.