7 квітня 2015 року
Прес-конференція з проведення міжнародного дослідження практик поведінки школярів в інтернеті
У Каразінському університеті відбулася прес-конференція з питань проведення міжнародного дослідження практик поведінки школярів в інтернеті за участю ректора, академіка Віля Бакірова, директора Чорноморського центру стратегічних досліджень Гіресунського університету (Туреччина) Ялчина Сарікаї, директора центру інновацій та стратегічних досліджень Кавказького національного університету (Грузія) Олександра Русецького, заступника декана соціологічного факультету Ольги Гужви та доцента Ірини Солдатенко.
«Інтернет — це віртуальна реальність, яка вже стала невід’ємною частиною нашого життя. Найактивнішими його користувачами є діти віком 12–16 років, і зараз стоїть питання, наскільки ефективним чи неефективним, безпечним є для них використання інтернету. Наше дослідження має на меті аналіз інтернет-практик учнів, їхніх батьків та вчителів, вивчення ризиків та розробку рекомендацій з цього питання», — зазначила Ольга Гужва.
Віль Бакіров наголосив, що спільний проект університетів України, Туреччини та Грузії покликаний знайти шляхи мінімалізації й нейтралізації ризиків, що несе інтернет, адже соціальні мережі, зокрема, стали новим агентом соціалізації — світогляд і цінності дітей та підлітків формуються у тому числі і під їх впливом, який не завжди є позитивним.
Олександр Русецький відзначив, що інтернет обмежує природню комунікацію між людьми і людини з природою, може бути причиною психосоматичних розладів, тож дослідження є надзвичайно актуальним, а діяльність Чорноморського центру інтернет-безпеки — перспективною.
Про специфіку опитування у Туреччині розповів Ялчин Сарікая, окресливши принципи освітньої системи в країні.
В Україні у рамках проекту заплановано до кінця навчального року провести опитування учнів 5–11 класів, їхніх батьків і вчителів — близько 3 000 респондентів, після чого буде здійснено порівняльний аналіз результатів аналогічних досліджень в Туреччині та Грузії.