5 лютого 2014 року
Міжнародний симпозіум «Османський фактор в історії Східної і Південно-Східної Європи Нового часу»: розпочато роботу
У Каразінському університеті за ініціативою Центру болгаристики та балканських досліджень імені Марина Дринова розпочав роботу Міжнародний симпозіум «Османський фактор в історії Східної і Південно-Східної Європи Нового часу».
Участь у заході взяли зокрема директор Харківського преставництва TUID — Міжнародної спілки бізнесменів України та Туреччини Фарід Алієв, директор Центру болгаристики та балканських досліджень імені Марина Дринова, доцент С. Ю. Страшнюк, завідувач кафедри нової та новітньої історії, професор М. Г. Станчев, доцент кафедри нової та новітньої історії О. І. Тумаков.
«За вісім років роботи Центр болгаристики та балканських досліджень імені Марина Дринова разом з історичним факультетом організував і провів велику кількість наукових конференцій та семінарів, проте сьогоднішня тема виноситься на обговорення вперше. Наразі історію України та країн Балканського півострову важко уявити без згадки про Османську імперію. Сьогодні ми спробуємо проаналізувати політичні та культурні зв’язки між Україною та Туреччиною, Туреччиною та Балканськими країнами», — зазначив М. Г. Станчев.
У рамках заходу Фарід Алієв акцентував на важливості розвитку співпраці між Каразінським університетом та вищими навчальними закладами Туреччини й подарував С. Ю. Страшнюку державний прапор Туреччини та збірник видань поетичних творів турецьких авторів.
У ході роботи симпозіуму науковці обговорили низку факторів, що вплинули на становлення та розвиток країн Балканського півострову, зокрема переселення народів, процес ісламізації та мотиви зміни релігії межах Османської імперії, розвиток грошової системи, порядок формування документів, а також охарактеризували взаємодію імперії з Україною, у тому числі на прикладі козацько-турецьких відносин, політичних зв’язків та культурних традицій тощо.
У рамках симпозіуму також заплановано презентацію VI тому «Дриновського збірника» та вечір турецької кухні.