27 листопада 2013 року
Семінар-зустріч з питань реалізації проектів програми «Темпус IV» в Україні
У Каразінському університеті за ініціативи відділу міжнародних програм та академічної мобільності відбувся семінар-зустріч з менеджером проектів програми «Темпус IV», що реалізовуються під управлінням Виконавчого агентства Євросоюзу з питань освіти, аудіовізуальних засобів і культури (ЕАСЕА), Францом Штейделе.
Захід пройшов за участю директора Національного Темпус-офісу в Україні Світлани Шитікової, учасників проектів програми «Темпус IV», зокрема представників міжнародних відділів вищих навчальних закладів Харкова, Запоріжжя, Херсону та Автономної Республіки Крим, що виконують проекти програми «Темпус IV» у рамках шостого конкурсу.
«Загалом до участі у шостому конкурсі проектів „Темпус IV“ було подано 937 заявок, серед яких для реалізації обрано 171 проект, 33 з них — проекти українських вищих навчальних закладів. З такою кількістю проектів Україна є надзвичайно важливою країною-учасницею програми», — зазначив Франц Штейделе.
Існує два типи проектів — спільні, яких цього року налічується 26, та проекти структурних заходів, для яких є обов’язковою участь Міністерства освіти і науки України, яких наразі 7. Також проекти поділяються на національні (одна країна-учасниця) та багатонаціональні (кілька країн-учасниць). З-поміж 33 цьогорічних проектів національних — 8.
Загалом протягом 2008–2013 років за участю України реалізовуються 94 проекти, з яких 76 — спільні та 18 — проекти структурних заходів; 20 національних та 74 міжнаціональні проекти.
Про основні джерела інформації щодо програм «Темпус IV» присутнім розповіла Світлана Шитікова, яка акцентувала на важливості поінформованості учасників, зокрема за допомогою сайтів університетів: «Зважаючи на досвід поточних проектів, важливо, щоб університет поширював інформацію про проект. Сайт університету — ресурс, за допомогою якого ви спілкуєтесь зі студентами, викладачами та громадськістю. Завдяки сайту Європа й увесь світ має змогу дізнатися про міжнародну діяльність університету, й вирішити, чи потрібно запрошувати його до партнерства та участі у різноманітних проектах».
Реалізація проектів розпочнеться з 1 грудня 2013 року, а вже 10–11 лютого 2014 року у Брюсселі (Бельгія) пройде координаційна зустріч представників проектних команд (по 2 особи від кожного проекту), що виграли у шостому конкурсі.
Матеріали семінару можна знайти на сайті.