7 листопада 2013 року
Вітаємо з Міжнародним днем медичної фізики!
7 листопада 2013 року вперше відзначається Міжнародний день медичної фізики, приурочений до дня народження Марії Склодовської-Кюрі — першого дослідника радіоактивного випромінювання.
Свято, ініційоване Міжнародною організацією з медичної фізики (International Organization for Medical Physics), спрямоване на інформування громадськості про роль фахівців з медичної фізики в охороні здоров’я людей. Серед досягнень медичної фізики — впровадження в медицину лазерних та ультразвукових технологій, методу медичної візуалізації, волокно-оптичної ендоскопії, розвиток та удосконалення електро- та магнітографії, термографії, томографії тощо.
Медична фізика відіграє важливу роль у науці та освіті, адже є однією з найбільш перспективних у світі серед природничих наук. Фахівців у даній галузі готують лише провідні університети, здатні забезпечити необхідну широку міждисциплінарну підготовку студентів.
Каразінський університет першим в Україні почав здійснювати підготовку фахівців з медичної фізики. Наразі ведеться підготовка магістрів за спеціалізаціями «Медична радіаційна фізика» та «Медична біофізика». Навчальний процес забезпечують висококваліфіковані фахівці фізико-технічного, радіофізичного, біологічного та хімічного факультетів за участю провідних спеціалістів базових науково-дослідних інститутів.
Вітаємо фахівців з медичної фізики, зичимо зробити свій вагомий внесок в науку, що допоможе зберігати життя та здоров’я людей.
Довідково. Міжнародна організація з медичної фізики (International Organization for Medical Physics, IOMP), створена чотирма національними організаціями 1963 року, сприяє впровадженню досягнень медичної фізики в медичну практику шляхом поширення науково-технічної інформації, а також — її освітньому і професійному розвитку. Наразі до складу організації входять 80 національних та 6 регіональних організацій.
Марія Склодовська-Кюрі — фізик, хімік, дослідник радіоактивного випромінювання, перший двічі лауреат та перша жінка-лауреат Нобелівської премії — з фізики за видатні заслуги в дослідженнях явищ радіації (1903 рік) та з хімії за відкриття елементів радію і полонію, виділення радію та вивчення його природи і сполук (1911 рік), загалом — володарка 10 наукових премій та 16 медалей.