23 листопада 2013 року
Університет вшанував пам’ять жертв голодоморів
Щороку в останню суботу листопада в Україні вшановують пам’ять мільйонів жертв голодоморів — трагічних подій 1921–1923, 1932–1933 та 1946–1947 років, що назавжди закарбовані у свідомості українського народу як найжахливіші сторінки історичного минулого.
Каразінський університет традиційно долучився до пам’ятних заходів, що цьогоріч приурочені до 80-ої річниці голодомору 1932–1933 років: у Музеї історії університету відбулася зустріч-реквієм за участю проректора, професора Юрія Валентиновича Холіна, деканів факультетів, викладачів, співробітників та студентів університету.
«Минуло вже 80 років від великого лиха — страшного голодомору, проте, незважаючи на такий тривалий проміжок часу, у нас немає підстав забути ті події, які пережив наш народ. Про це треба пам’ятати і робити все для того, щоб колишні біди ніколи не повторилися», — зауважив Ю. В. Холін.
Про події 1932–1933 років присутнім розповів завідувач кафедри історії України історичного факультету університету, професор Володимир Вікторович Калініченко: «Загалом унаслідок голодомору 1932–1933 років загинуло майже 9 мільйонів людей. Якщо розглядати у процентному співвідношенні, — голод забрав більше життів, ніж Велика Вітчизняна війна. Лихо торкнулося переважно жителів сільської місцевості, яких тоді налічувалося майже 21 мільйон, — загинув кожен третій селянин. На Харківщині, до території якої тоді входили ще й сучасні Полтавська та Сумська області, втрати сягнули мільйона людей».
Також представники каразінської спільноти долучилися до всеукраїнської акції «Запали свічку», вшанувавши пам’ять жертв голодоморів хвилиною мовчання та запаливши свічки пам’яті у вікнах університету.