7 листопада 2013 року
Конференція у галузі соціальної географії: розпочато роботу
У Каразінському університеті розпочато роботу науково-практичної конференції з міжнародною участю «Регіон–2013: стратегія оптимального розвитку», що об’єднала понад 200 фахівців у галузі географії з різних регіонів України, а також країн близького та далекого зарубіжжя.
До складу президії увійшли проректор, академік М. О. Азарєнков, декан геолого-географічного факультету, професор В. А. Пересадько, заступники декана — доценти О. В. Полевич та І. В. Удалов, а також засновник конференції, завідувач кафедри міжнародних економічних відносин, професор А. П. Голіков.
«На факультеті сформувалася потужна наукова географічна школа, діяльність якої сприяє плідному транскордоному співробітництву. Мені надзвичайно приємно, що конференція, започаткована мною 1993 року, підтримується та удосконалюється колективом кафедри соціально-економічної географії і регіонознавства та керівництвом геолого-географічного факультету», — зазначив А. П. Голіков.
Розпочалася конференція з пленарного засідання, під час якого науковці обговорили особливості соціально-географічних досліджень, зокрема розглядалися питання екологічного туризму, демографічного та просторового розвитку регіонів і впливу на них соціально-економічних трансформацій.
У рамках конференції планується робота за секціями на теми: «Роль наук про землю у розробці стратегії оптимального розвитку. Освіта для оптимального розвитку», керівники — професори К. А. Нємець, А. П. Голіков; «Сучасні проблеми регіонального розвитку», керівники — професори Л. М. Нємець, С. М. Кірілов; «Соціально-економічний розвиток регіонів», керівники — професор К. В. Мезенцев, доцент І. О. Пилипенко; «Природно-ресурсний потенціал та регіональна екологічна політика», керівники — професори Е. Л. Бондаренко, В. І. Часовський.