8 листопада 2013 року
Відбувся міжнародний круглий стіл «Ідейна спадщина О. О. Богданова та світові організаційні завдання сучасності»
У Каразінському університеті відбувся Міжнародний міждисциплінарний круглий стіл «Ідейна спадщина О. О. Богданова та світові організаційні завдання сучасності», присвячений 140-річчю від дня народження О. О. Богданова та 100-річчю випуску його головної праці «Тектологія: Загальна організаційна наука».
Захід пройшов за участю провідних науковців у галузі історії, політичної економії, філософії, соціології, державного управління, зокрема: професора кафедри економічної методології та історії факультету економіки Національного дослідницького університету «Вища школа економіки» (м. Москва, Росія) Г. Д. Гловелі, доцента кафедри гуманітарних дисциплін Російської академії народного господарства та державної служби при Президентові Російської Федерації В. Г. Марачі, декана філософського факультету, професора І. В. Карпенка, директора Центру міждисциплінарного прогнозування суспільного розвитку О. В. Ковріги.
«Інтелектуальна спадщина Олександра Богданова дуже важлива та необхідна нам. На мою думку, минулі 100 років в світовому інтелектуальному академічному співтоваристві були „антибогданівськими“, проте наступне сторіччя буде „пробогданівським“. Пошук перебудови всієї системи знань стане найважливішою умовою виживання людства. Це безпосередньо стосується й долі університетів, оскільки, як на мене, найважливіший компонент, за яким оцінюється діяльність університету — рейтинг — пов’язаний з тим, чи ставить університет перед собою завдання світового масштабу», — наголосив О. В. Ковріга.
Головним завданням круглого столу було здійснення критичного аналізу інтелектуальної спадщини О. О. Богданова у рамках осмислення сторіччя світової практики суспільного будівництва у контексті неоліберальної реакції кінця ХХ століття, а також розробка проектів та сценаріїв формування і розвитку суспільства майбутнього.
Із розповіддю про духовні пошуки та життєві колізії О. О. Богданова виступив І. В. Карпенко: «Дуже складною є проблема взаємин філософії та науки. Олександр Богданов одним із перших серед революціонерів-марксистів Росії того часу усвідомив, що хибно проводити поділ на істину та оману по лінії, яка розділяє матеріалізм та ідеалізм, адже цей поділ проходить у кожному з цих крупних напрямків філософії. Також Олександр Богданов одним із перших дійшов висновку, що філософська позиція не характеризує людину з точки зору її моральних якостей. Учений відчув на собі, що відбувається, коли заняття філософією пов’язують з ідеологічними та політичними переконаннями».
У рамках заходу у конференц-залі Центральної наукової бібліотеки університету відбулося відкриття книжкової виставки, присвяченої пам’яті Олександра Олександровича Богданова, на якій до 25 листопада 2013 року буде експонуватися понад 70 видань робіт науковця, книг та статей про нього.