17 вересня 2013 року
Конференція з географії та картографії: розпочато роботу
У Каразінському університеті розпочала роботу ХХІІ Міжнародна наукова конференція «Актуальні проблеми безперервної географічної освіти і картографії», що об'єднала фахівців у галузі географії та картографії Білорусі, Молдови, Росії та України. Цього року науковий захід присвячено 100-річчю від дня народження професора університету Г.П. Дубинського.
Розповіддю про життєвий шлях професора Г.П. Дубинського відкрила конференцію декан геолого-географічного факультету, професор В.А. Пересадько: «З нагоди ювілею студенти та аспіранти факультету підготували атлас іменного типу, який містить родовід, біографічні відомості та дані про наукові надбання професора Г.П. Дубинського. Таким чином ми вшановуємо пам'ять видатного науковця Каразінського університету, який зробив надзвичайний внесок у розвиток нашого факультету».
Метою заходу стало обговорення актуальних проблем безперервної географічної освіти та картографії, узагальнення досвіду та розгляд перспектив розробки і впровадження в навчальний процес інноваційних методик і педагогічних технологій, нових за тематикою, змістом і структурою карт, атласів, навчальних програм та літератури.
У ході роботи конференції учасники приділили увагу питанням методики викладання географічних дисциплін у вищій школі, картографування освітнього комплекту України, надзвичайних ситуацій, значення інноваційних технологій у навчальному процесі тощо.
Також у рамках конференції планується проведення виставок нових навчальних географічних карт та атласів, навчальної літератури з географії та картографії, а також виставки, присвяченої 100-річчю від дня народження Г.П. Дубинського.
Довідково. Г.П. Дубинський — відомий вітчизняний метеоролог, професор кафедри фізичної географії та картографії Каразінського університету. Науковець здійснював кліматологічні та агрокліматичні дослідження. Перші його роботи було присвячено клімату Західного Сибіру. Результатом багаторічних досліджень Г.П. Дубинського та його співробітників стали розробка нових ефективних засобів боротьби із засухою в південних та східних степових районах України, обґрунтування умов та норм застосування штучного зрошення для провідних сільськогосподарських культур з урахуванням місцевих географічних умов.