24 листопада 2018 року
Університет долучився до всеукраїнської акції «Запали свічку»
Щороку в четверту суботу листопада в Україні вшановують пам’ять мільйонів жертв голодоморів — трагічних подій 1921–1923, 1932–1933 та 1946–1947 років, що назавжди закарбовані у свідомості українського народу як найжахливіші сторінки історичного минулого.
Представники каразінської спільноти долучилися до пам’ятних заходів: у музеї історії університету відбулася зустріч-реквієм за участю ректора, академіка Віля Бакірова, проректорів, деканів факультетів, викладачів, працівників та студентів університету.
На початку заходу директор музею історії університету, доцент Вікторія Іващенко зауважила, що довгий час про ці трагічні події не можна було розмовляти публічно, вперше дослідження Голодомору розпочали американські вчені, зокрема Джеймс Мейс зібрав перші 200 годин інтерв’ю тих, хто пережив ці події, написав серію книжок і саме він у 2003 році запропонував відзначати цей день, запалюючи свічку. Університет приєднався до цієї акції у 2008 році.
«Дуже дякую усім вам, що вже вкотре у цей скорботний день приходимо сюди, щоб віддати пошану тим десяткам мільйонів людей (дітей, жінок, чоловіків, літніх людей), які загинули. Це страшенна трагедія народу, яка довгий час замовчувалася. Однак зараз ми згадуємо це і пам’ятаємо, намагаємося жити так, щоб це більше не повторилося. Але я думаю, що для цього ще багато чого треба зробити», — зазначив Віль Бакіров.
Також до присутніх звернувся доцент кафедри історії України історичного факультету Денис Журавльов, наголосивши, що у цій трагедії, не смерть сама по собі є жахливою, адже ми усі смертні, а мільйони нереалізованих можливостей, сподівань, мрій і планів. Адже, можливо, серед тих, хто так і не народився, хто загинув, міг бути Нобелівський лауреат або той, хто б полетів у космос, винайшов вакцину від раку чи просто прожив мирне життя і обробляв хліб. Але цьому не судилося здійснитися.
Наприкінці заходу присутні долучилися до всеукраїнської акції «Запали свічку», вшанувавши пам’ять жертв голодоморів хвилиною мовчання та запаливши свічки пам’яті у вікнах університету.
Також представники каразінської спільноти взяли участь в урочистій церемонії вшанування пам’яті жертв голодоморів на Меморіальному комплексі пам’яті жертв Голодомору в Україні.