9 листопада 2018 року
День української писемності та мови: університет відзначає
Щорічно 9 листопада в Україні відзначається День української писемності та мови. Свято встановлене в день вшанування преподобного Нестора Літописця — письменника-агіографа, основоположника давньоруської історіографії, першого історика Київської Русі, мислителя, вченого, упорядника «Повісті минулих літ».
Дослідники вважають, що саме з преподобного Нестора Літописця починається писемна українська мова.
Свято підкреслює важливу роль української мови в консолідації суспільства, підтримує вивчення і розвиток рідної мови, популяризує її красу, багатство та літературну довершеність.
Українська мова — це скарбниця духовної й культурної спадщини українського народу. У різноманітних формах існування української мови зберігається історична пам’ять і досвід нації, її світоглядні та моральні цінності, віддзеркалюються національні традиції і звичаї.
Традиційно, починаючи з 2000 року, у цей день проходить Всеукраїнський радіодиктант національної єдності, що має на меті об’єднати всіх небайдужих навколо українського слова, популяризувати рідну мову.
З історією Каразінського університету пов’язані імена визначних мовознавців і літераторів, які у своїх творах розвивали та збагачували українську мову, зокрема ― Олеся Гончара, Петра Гулака-Артемовського, Володимира Сосюри, Івана Франка.
Вітаємо зі святом, любіть рідну мову та бережіть її красу й самобутність!