6 листопада 2018 року
Університет відвідав Військовий аташе Посольства Швейцарської Конфедерації в Україні Урс Сульсер [відео]
5 листопада 2018 року Каразінський університет з офіційним візитом відвідав Військовий аташе Посольства Швейцарської Конфедерації в Україні, полковник Урс Сульсер.
У межах візиту відбулася зустріч з проректором, доцентом Антоном Пантелеймоновим, начальником управління міжнародних відносин Олександром Хижняком, начальником відділу організації міжнародної діяльності Олександром Фадєєвим. Проректор розповів про діяльність університету та його визнання на міжнародному рівні, що підтверджують рейтинги кращих закладів вищої освіти світу. Зокрема Каразінський займає гідні позиції в QS World University Rankings, Шанхайському рейтингу та рейтингу британського видання Times Higher Education. Обговорено співпрацю університету зі Швейцарією, що триває уже понад 25 років.
Під час зустрічі Урса Сульсера з адміністрацією, викладачами та науковцями Каразінського університету відбулася дискусія щодо геополітичної ситуації в Україні та Харківській області.
«Те, що раніше було відомо багатьом українцям з підручників, зокрема слова поранений, госпіталь, переселенець, ампутант, стало нашою реальністю. Ми вимушені знаходитися в межовій ситуації, тому маємо живу історію як процес перетворювати на історію як інтерпретацію, осмислити драматичні події шляхом відеофіксації. Зокрема наша кафедра займається виробництвом медіаконтенту, знімає фільми. Сюжет одного розповідає про події 2014 року, іншого — про ампутації та людей, які отримали травми під час війни. Майбутнє багато в чому пов’язано з рефлексацією того, що відбувається. Потрібно залишати живою пам’ять — проекцію минулого в майбутнє», — зауважила завідувач кафедри медіакомунікацій соціологічного факультету Лідія Стародубцева. На її думку, головне завдання наразі — свідчити про те, що відбувається, й проводити дослідження, створювати новий медіапродукт, що показуватиме драматичний період в історії розвитку нашої країни.
Студент 6 курсу соціологічного факультету Руслан Запорожченко наголосив, що Швейцарія завжди славилася якістю підготовки армії. За його словами, наразі українська армія — диференційована організація, яка ще в 2014 році мала вигляд самоорганізації. Адже в тому році велика кількість людей, які пішли захищати територію країни, відстоювати право суверенітету та незалежність, не мали спеціальної освіти. З того часу отримана допомога й підготовка почала посилюватися. Руслан висловив думку, що наявність зброї не означає вміння нею користуватися, тому підготовка якісного офіцерського складу — це запорука якісного управління в армії, а залучення Швейцарії у вигляді консультування — це оптимальний варіант, зважаючи на її статус нейтралітету.
«Швейцарія має нейтралітет. У 1815 році було підписано акт, тому країна повинна утримуватися від участі в будь-яких війнах. Проте ми надаємо гуманітарну допомогу. Зокрема активну підтримку надає Міжнародний комітет Червоного Хреста Швейцарії», — прокоментував Урс Сульсер.
Наприкінці військовий аташе Посольства Швейцарської Конфедерації в Україні відвідав музей археології та музей історії університету.