13 жовтня 2016 року
Науковий семінар «Стефан Таранушенко і пам’яткоохоронна справа на Харківщині»
12 жовтня 2016 року у Каразінському університеті відбувся Науковий семінар «Стефан Таранушенко і пам’яткоохоронна справа на Харківщині».
Під час семінару з доповіддю «Пам’яткоохоронна діяльність у Харкові в часи Радянської України (1919–1930 роки) як теоретична основа для збереження архітектурно-містобудівного надбання міста» виступив історик Олександр Новак.
Доповідач зазначив, що XIX–XX століття — це початок становлення пам’яткоохоронного руху в Україні. У цей час Стефан Таранушенко зробив значний внесок у збереження спадщини українського народу: став одним з ініціаторів створення джерельної бази пам’яток, а також інституалізації пам’яткоохоронної справи. Це стало значним досягненням для української культури.
Завдяки мистецтвознавцю рух із дослідження й охорони пам’яток став масовим, що мало важливе етнографічне й народознавче значення.
«Стефан Таранушенко був ентузіастом своєї справи, який активно протистояв знищенню історико-культурного надбання. Мистецтвознавець надавав експертні рекомендації, доцільні зауваження, наголошував на необхідності реставрування пам’яток», — зазначив Олександр Новак.
У ході семінару відбулася презентація видань С. Таранушенка з пам’яткоохоронної діяльності.