12 жовтня 2016 року
День народження видатного художника Генріха Семирадського: університет відзначає
12 жовтня каразінська спільнота відзначає день народження виздатного художника, представника пізнього академізму, дійсного члена Петербурзької академії мистецтв, члена Академії красних мистецтв у Берліні, Стокгольмі та Римі, члена-кореспондента Паризької академії красних мистецтв Генріха Іполитовича Семирадського.
Закінчив природознавче відділення фізико-математичного факультету Харківського університету. Навчаючись в університеті брав уроки живопису в учителя малювання Другої Харківської гімназії Д. І. Безперчого. Мистецьку освіту Генріх Семирадський здобув у Петербурзькій академії мистецтв, де його професорами були Богдан Віллевальде та Карл Веніг.
Переважну частину життя Генріх Семирадський провів за кордоном. Так, отримавши у 1870 році за роботу «Довіра Олександра Македонського лікарю Філіпу» золоту медаль та право шестирічного перебування за кордоном за державний кошт, художник відправився до Мюнхену, потім до Риму, де остаточно визначилося коло тем його творчості ― біблійні сюжети та антична історія. Найвідоміші твори Генріха Семирадського: «Танок серед мечів», «Воскресіння Христово», «Христос у Марфи та Марії», «Фрина на святі Посейдона в Елевзині». Окрім того, для Львівського оперного театру художник виконав завісу «Парнас».
За картину «Світочі християнства» Г. І. Семирадський отримав звання професора Петербурзької академії мистецтв. Окрім того, картина експонувалася на Всесвітній виставці в Парижі 1878 року, де художник отримав велику золоту медаль та орден Почесного легіону. Тоді ж Академії красних мистецтв у Берліні, Стокгольмі, Римі обрали його своїм членом.
Генріх Семирадський був учасником всесвітніх художніх виставок у Відні, Парижі, зокрема, картина «Ісаврійські пірати, що продають свою здобич» отримала золоту медаль на виставці у Мельбурні.
У 2015 році у Каразінському університеті пройшли урочисті заходи, присвячені митцю, в рамках яких відбулося відкриття Художньої галереї імені Генріха Семирадського. Зібрання галереї складають картини сучасних художників.
Роботи Генріха Семирадського зберігаються у музеях Кракова, Москви, Санкт-Петербурга, Харкова, Львова та багатьох інших міст.