11 жовтня 2016 року
Україна стала асоційованим членом CERN
Керівник постійного представництва України при відділенні Організації Об’єднаних Націй та інших міжнародних організаціях у Женеві Юрій Клименко передав лист про нотифікацію Угоди між Україною та Європейською організацією ядерних досліджень (CERN) Генеральному директору CERN Фабіола Джанотті. Ця церемонія ознаменувала останній формальний крок у наданні Україні статусу асоційованого члена організації.
Асоційоване членство України дозволить посилити програми в галузі освіти, професійної підготовки та підвищенні кваліфікації, а українські вчені отримають можливість стати співробітниками CERN. Асоційоване членство України також відкриє можливості для промислового співробітництва у сфері передових технологій.
Угоду щодо асоційованого членства України укладено ще в 2013 році, проте через певні причини документ неможливо було нотифікувати. Наразі в CERN працює майже 50 вчених-українців, серед яких є вихованці Каразінського університету.
Довідково. Європейська організація з ядерних досліджень (CERN) — провідний міжнародний дослідницький центр європейської спільноти, найбільша у світі лабораторія з фізики високих енергій — заснована в 1954 році. Співробітництво України з CERN здійснюється з 1993 року згідно з положеннями Угоди про подальший розвиток наукового і технічного співробітництва в галузі фізики високих енергій.