29 липня 2016 року
Гербарій Каразінського університету увійшов до міжнародної бази даних
Унікальний гербарій з колекції Каразінського університету розміщений в найбільшій міжнародній цифровій базі даних JSTOR в розділі «Global plants: type collection» і доступний для світової наукової спільноти.
Наразі у базі даних JSTOR містяться матеріали дев’яти українських гербаріїв. Серед них — 55 унікальних екземплярів, що відносяться до 24 таксонів, які зберігаються в Гербарії Каразінського університету (CWU).
Матеріали, розміщені в базі JSTOR, представляють собою зображення гербарію, відскановані з високою роздільною здатністю на спеціальному обладнанні Herbscan. Відмінна якість дозволяє працювати із зразками дистанційно, в тому числі вимірювати розміри частин рослини за допомогою спеціально вбудованої функції.
Зазначимо, що Гербарій Каразінського університету містить велику кількість унікальних матеріалів, які відносяться до автентичного і типового матеріалу. Саме за їх зразком було описано нові для науки види рослин, грибів і лишайників відомими європейськими вченими XIX–XX століть. Результати вивчення унікальних гербарних фондів CWU опубліковані в численних публікаціях.
Довідково. Початок розвитку Гербарію Каразінського університету поклав у 1804 році перший завідувач кафедри природничої історії та ботаніки Франц Делявінь, який привіз з Європи 600 гербарних листів. Офіційною ж датою заснування CWU є 1825 рік. Сьогодні він вміщує прісноводні водорості, гриби, лишайники, мохи, екзотичні рослини, дерева, чагарники тощо. Основним напрямком діяльності каразінських ботаніків є виявлення типових матеріалів та формування ліхенологічної колекції (збирання рідкісних, зникаючих та нових видів лишайників).