25 липня 2016 року
Каразінці розробили карту топонімів Харкова, пов’язаних з університетом
Система географічних назв — один з важливих інструментів формування колективної ідентичності та збереження історичної пам’яті. Зокрема це стосується міських топонімів або урбанонімів — назв вулиць, майданів, парків тощо, які є найбільш рухомим та мінливим шаром топонімічної лексики. Вони є дзеркалом національної культури, бо містять інформацію про історію і традиції суспільства, яке їх сформувало.
Відкриття у 1805 році університету зробило Харків потужним науковим центром, забезпечило ефективний розвиток багатьох галузей економіки. Чимало вихованців, професорів та працівників Каразінського університету своєю натхненною творчою працею сприяли розвитку головного міста Слобідської України та формували позитивний імідж Харківського регіону у національному й міжнародному масштабах. Ці процеси відобразилися у топонімічній системі Харкова.
Представники Каразінського університету на чолі з заступником директора Центру краєзнавства імені академіка П. Т. Тронька О. Вовк ініціювали реалізацію проекту «Каразінський на карті Харкова», у рамках якого зібрали топоніми міста, пов’язані з університетом, та створили інтерактивну карту. Науковим консультантом проекту виступив директор Центру краєзнавства імені академіка П. Т. Тронька, професор С. Куделко. До участі у розробці карти також долучилися студенти історичного факультету університету, учасники літньої краєзнавчої навчально-виробничої практики О. Трахтманенко та О. Сусла.
Завдяки цьому проекту усі бажаючі дізнаються більше інформації про історію Харкова та наочно побачать роль Каразінського університету у розвитку України та Харківського регіону зокрема.