24 червня 2015 року
Прем’єра фільму «Святитель Іоанн Шанхайський. Харків. Початок шляху»
У Каразінському університеті за підтримки Центральної наукової бібліотеки відбулася презентація фільму «Святитель Іоанн Шанхайський. Харків. Початок шляху».
Фільм присвячений священицькому подвигу єпископа Руської православної церкви за кордоном та архієпископа Західно-Американського і Сан-Франциського Іоанна (Михайла орисовича Максимовича), його життєвому шляху в контексті історичного розвитку Харкова 1910–1920-х років, зв’язкам з Харківщиною й впливу університету на формування його світогляду, а також ролі роду Максимовичів у світському та духовному житті українського суспільства. Особливу увагу приділено раннім рокам життя архієпископа Іоанна, його навчанню та становленню як духовної особи.
Також в рамках презентації було представлено біографію пращура архієпископа Іоанна — канонізованого у XX cтолітті святителя Іоанна Тобольського, українського церковного діяча, автора 11 видань богословських творів, серед яких — «Іліотропіон», «Алфавіт, складений від писань», «Є подорожній з Чернігова в Сибір», «Зерцало від Писання Божественнаго» тощо.
«Іоанн Шанхайський — один з найвидатніших подвижників ХХ століття — був тісно пов’язаний з Харковом: він навчався на юридичному факультеті Імператорського університету, відвідував університетські бібліотеку та Свято-Антоніївський храм, а також працював у Харківському окружному суді. Духовним наставником Михайла Максимовича був митрополит Антоній, архієпископ Харківський і Охтирський, який висвятив його в чтеці у російській Троїцькій церкві Бєлграда й направив його до Китаю у якості єпископа Руської православної церкві за кордоном», — зазначив настоятель університетського Свято-Антоніївського храму архімандрит Володимир (Швець).
Святитель Іоанн Шанхайський був відомим благодійником і попечителем різноманітних філантропічних товариств та організатором сирітського притулку імені святителя Тихона Задонського у Китаї, також опікувався релігійною освітою в’язнів та психічно хворих — дійсні письмові та усні пам’ятки свідчать про численні вияви доброчесності й смирення єпископа.
Фільм удостоєний нагороди на православному міжнародному фестивалі «Зустріч».