4 червня 2015 року
Лекція професора Кенджи Хігучі з питань особливостей розвитку економіки Японії
У Каразінському університеті за ініціативою Центру міжнародного співробітництва відбулася зустріч з почесним професором університету Хакуо (м. Ояма, Японія), президентом Інституту малого бізнесу Кенджи Хігучі, в рамках якої професор прочитав лекцію на тему «Успіх економіки Японії після Другої світової війни».
Серед учасників заходу — директор Центру міжнародного співробітництва, доцент Олена Шаповалова, директор Українсько-індійського академічного центру Ірина Брехунець, представники харківських вищих навчальних закладів, підприємці та студенти.
Кенджи Хігучі висвітлив основні фактори економічного успіху Японії після Другої світової війни: «Співпраця з урядом США, залучення японськими корпораціями великої кількості підрядників і передача їм до 90 % виробничого процесу після Другої світової війни спричинили стрімкий ріст малих підприємств. Зростаюча конкуренція між ними за контракти з великими компаніями та жорстке регулювання цін з боку цих компаній зробили японські вироби дешевшими та, в деяких випадках, якіснішими за американські. Ці фактори підняли конкурентноздатність та привабливість японського продукту на світовому ринку, що і спричинило небачене зростання економіки».
Також професор окреслив негативний вплив на економічну модель Японії такого фактору, як низький рівень доходу малих підприємств через залежність від великих компаній, наслідками чого є брак ресурсів для забезпечення відповідних умов праці у малому бізнесі і низька заробітна платня працівників. Разом з тим, незважаючи на зазначені недоліки, Кенджи Хігучі вбачає у малому бізнесі основу економічного розвитку Японії.