22 червня 2015 року
Міжнародна науково-практична конференція «Сталий енергетичний розвиток: теорія, практика, перспективи»
У Каразінському університеті відбулася Міжнародна науково-практична конференція «Сталий енергетичний розвиток: теорія, практика, перспективи». У заході взяли участь проректор, професор Микола Азарєнков, декан фізико-енергетичного факультету, професор Костянтин Нємченко, голова громадської організації «Нова енергія» Віталій Филенко, автор і ведуча телепрограми «Фабрика ідей» на телеканалі Харківської обласної державної телерадіокомпанії Ганна Прокаєва, проектний менеджер Британської ради в Україні Віктор Кириленко, представники територіальних громад Харківської області, які є учасниками «Ярмарку енергоефективних рішень» в рамках проекту «Природний газ — шлях до сталого енергетичного розвитку», науковці та студенти.
«На мою думку, одним з найбільш перспективних напрямків в Каразінському університеті є енергозбереження. Тематика альтернативних джерел енергії є недостатньо вивченою, але саме на розробки у цій галузі покладає надії усе людство. Усі сучасні джерела енергії, зокрема ті, в основі яких — теплова та ядерна енергія, колись вичерпаються», — зазначив Микола Азарєнков.
Віталій Филенко ознайомив присутніх із метою проекту «Природний газ — шлях до сталого енергетичного розвитку», його основними досягненнями, а також розповів про специфіку проведення виїздів — «Ярмарок енергоефективних рішень» — до територіальних громад: «Учасниками подібних заходів стали майже 600 осіб. Під час зустрічей ми прагнули не просто поінформувати мешканців громад про новітні технології та підходи у сфері енергоефективності, але й показати на практиці, що заходи з енергозбереження можуть суттєво зекономити сімейний бюджет».
У свою чергу, Ганна Прокаєва розповіла про значення та специфіку засобів масової інформації у розповсюдженні серед населення інформації про енергоефективні та екологічні технології.
У ході конференції представники територіальних громад окреслили основні досягнення та наявні проблеми, які виникли під час реалізації проектів з енергозбереження. Крім цього, доцент кафедри фізики нетрадиційних енерготехнологій та екології фізико-енергетичного факультету Ігор Кудрявцев презентував розробки у цій сфері, виконані студентами та науковцями факультету.