3 червня 2015 року
Представники Каразінського університету — учасники навчального семінару в рамках проекту Tempus
24–30 травня 2015 року в Університеті Генуї та в Університеті Павії (Італія) проходив третій навчальний семінар у рамках проекту Tempus «Рамка кваліфікацій в галузі наук про навколишнє середовище в українських університетах — QANTUS».
У заході взяли участь представники Міністерства освіти і науки України, Державної установи «Науково-методичний центр інформаційно-аналітичного забезпечення діяльності вищих навчальних закладів „Агроосвіта“», Інституту екології Карпат Національної академії наук України та українських університетів-партнерів, серед яких, зокрема, Харківський національний університет імені В. Н. Каразіна, Одеська національна морська академія, Одеський державний екологічний університет, Національний університет біоресурсів і природокористування України, Львівський національний аграрний університет, Білоцерківський національний аграрний університет та Уманський національний університет садівництва. Каразінський університет представляла декан екологічного факультету, доцент Ганна Тітенко.
Під час семінару учасники ознайомились з практичними особливостями системи вищої освіти в Італії у цілому та організації навчального процесу в Університеті Генуї та Університеті Павії зокрема. Крім цього, було розглянуто питання про національні та галузеві рамки кваліфікації, особливості кваліфікаційних рівнів вищої освіти в Італії, планування результатів навчання в галузі наук про навколишнє середовище, а також особливості розробки навчальних програм та організації навчального процесу в університетах Італії.
У рамках заходу лекції та тренінги проводили представники Університету Генуї (Вінченсо Бьянко, Альфредо Скварцоні, Моніка Пенко, Анжело Мусайо) та Університету Павії (Марія Конфалоньєрі, Мішелла Кобеллі).
Довідково. Проект Tempus «Рамка кваліфікацій в галузі наук про навколишнє середовище в українських університетах — QANTUS» спрямований на розроблення галузевої рамки кваліфікацій у сфері наук про навколишнє середовище. Серед пріоритетних завдань проекту: аналіз існуючих стандартів і методологій розроблення галузевих рамок кваліфікацій, у тому числі і у сфері наук про навколишнє середовище для українських вищих навчальних закладів, впровадження тренінг-курсів для викладачів з розроблення та імплементації нових навчальних програм, сумісних з галузевою рамкою кваліфікацій.