21 листопада 2014 року
Етнографічна виставка «...І на тім рушничкові оживе все знайоме...»
19 листопада 2014 року у Каразінському університеті відбулося відкриття етнографічної виставки «...І на тім рушничкові оживе все знайоме...», на якій представлено рушники, вишиті майстринями Харківщини кінця ХІХ – початку ХХ століття.
Серед експонатів — рушники з колекцій відділу народного мистецтва Слобожанщини Харківського Художнього музею, Балаклійського районного краєзнавчого музею, Барвінківського краєзнавчого музею, Історико-археологічного музею-заповідника «Верхній Салтів» імені В. О. Бабенка, Красноградського краєзнавчого музею імені П. Д. Мартиновича, Музею культури та побуту Слобожанщини гімназії № 172 та Художньомеморіального музею І. Ю. Рєпіна. Окрім цього, виставка включає стенди з ілюстративними виданнями, монографіями та статтями, що доповнюють уявлення про рушники.
«Кажуть, що рушник — це душа народу, стільки б вони могли розповісти, якби вміли говорити. Але насправді вони говорять, питання лише в тому, чи розуміємо ми їх. Наше завдання — навчитися слухати, дивитися так, щоб розуміти. Ми маємо змогу доторкнутися до історії, культури, долучитися до ментальних, цивілізаційних основ», — зазначив декан історичного факультету, професор С. І. Посохов.
Метою виставки є формування у молоді почуття відповідального та усвідомленого ставлення до використання символіки вишивки рушників, виховання патріотичного почуття й шанобливого ставлення до вітчизняної культури та надбань інших народів.
Під час заходу про основні техніки вишивки рушників присутнім розповів завідувач відділу народного мистецтва Слобожанщини Харківського художнього музею, член Національної спілки майстрів народного мистецтва України Ольга Євсєєва. Також свої персональні роботи продемонстрували майстрині-вишивальниці.