13 лютого 2013 року
Засідання аналітичного клубу «Соціоreality»
У Каразінському університеті відбулося чергове засідання аналітичного клубу «Соціоreality». Цього разу присутні мали можливість подискутувати з приводу ухваленого Україною проекту «Цілі розвитку тисячоліття», що був ініційований Генеральною Асамблеєю ООН. Експертну думку щодо цієї теми висловила спеціально запрошений гість — завідувач відділу Інституту економіки та прогнозування НАН України, голова правління Українського інституту соціальних досліджень імені О. Яременка Ольга Миколаївна Балакірєва.
Метою сьогоднішнього засідання було обговорення досягнених цілей розвитку станом на теперішній час, визначення пріоритетів розвитку України, виокремлення тих завдань, які потребують першочергового вирішення для покращення якості життя в країні. За результатами зустрічей в університеті та інших навчальних і наукових закладах України планується формування спеціальної національної доповіді щодо проведеної роботи.
Взяти участь у дискусії з питань оптимізації соціально-економічного розвитку України зібралися представники багатьох факультетів університету. Зокрема, найбільш жваву полеміку викликали такі теми, як створення умов самореалізації для молоді, вирішення питань енергетичного забезпечення, захист навколишнього середовища, покращення демографічної ситуації, боротьба з корупцією, забезпечення гендерної рівності.
Робота засідання клубу транслювалася у прямому ефірі на платформі beTV. Також всі охочі могли поставити питання учасникам дискусії через соціальні мережі.
Довідково. У 2000 році на Саміті Тисячоліття Організації Об’єднаних Націй 189 держав, у тому числі й Україна, підтримали ініційований Генеральною Асамблеєю ООН проект «Цілі розвитку тисячоліття». У рамках цього проекту країнами-членами ООН було узгоджено цілі та окреслено напрямки світового розвитку до 2015 року.
Цілі розвитку тисячоліття для України встановлено з урахуванням найбільш пріоритетних напрямів суспільного розвитку (подолання бідності, забезпечення якісної освіти впродовж життя та гендерної рівності, зменшення дитячої смертності, поліпшення здоров’я матерів, обмеження поширення ВІЛ/СНІДу та туберкульозу, сталий розвиток довкілля). Система Цілей розвитку тисячоліття в Україні складається із 7 цілей, 15 конкретних завдань та 33 індикаторів для моніторингу процесу.