7 лютого 2013 року
Відкриття Українсько-Індійського академічного центру
У Харківському національному університеті імені В.Н. Каразіна відбулося урочисте відкриття Українсько-Індійського академічного центру, який входить до складу Центру міжнародного співробітництва університету. На церемонії були присутні Надзвичайний і Повноважний Посол Індії в Україні Р.К. Чандер, проректор, професор Ю.В. Холін, директор Центру міжнародного співробітництва та Українського-Індійського академічного центру, доцент О.О. Шаповалова, директор освітньої групи «Bob Trade» Хардіп Сінгх, директор Центру краєзнавства імені П.Т. Тронька, професор С.М. Куделко, начальник Відділу міжнародних програм та академічної мобільності С.Є. Ігнатьєв, декани факультетів, завідувачі кафедр та інші.
«Від усього колективу Каразінського університету вітаю присутніх із сьогоднішнім святом, яке об'єднує Індію та Україну. Ми маємо традиції, досвід та доробки, які намагаємося підлаштовувати під вимоги сучасних тенденцій. Я переконаний, що з першого ж дня існування центр стане осередком нових ідей та відкриє нову сторінку історії українських та індійських взаємовідносин», — відзначив Ю.В. Холін.
Метою даного структурного підрозділу є встановлення і розвиток плідних зв'язків університету з Індією у культурній, науковій та освітній сферах; реалізація двосторонніх проектів у галузі академічних обмінів, спільних навчальних програм, грантів та наукових досліджень.
«Важливо, що Українсько-Індійський академічний центр було відкрито в рік, коли дві країни відзначають 20-річчя встановлення дипломатичних відносин. Я переконаний, що центр, який ми сьогодні відкриваємо, допоможе розвивати наше співробітництво. Однією із складових успішної діяльності центру є включеність молоді у процес розвитку індійської культури», — зазначив Р.К. Чандер.
«Відкриття центру — це своєрідне продовження розвитку індійської культури в Україні. Робота центру спрямована на розвиток діалогу між двома країнами», — наголосила О.О. Шаповалова.
До основних завдань центру належить проведення різноманітних заходів з індійської тематики для поширення знань про Індію серед широкої громадськості, сприяння програмам студентського обміну (зокрема ITEC і ICCR), допомога індійським студентам, що навчаються у Харкові та сприяння організації їхнього дозвілля.
Довідково. ITEC (Indian Technical and Economic Cooperation) — Індійська програма технічного і економічного співробітництва, започаткована індійським урядом у 1964 році як програма двосторонньої взаємодії і допомоги. Учасники програми мають можливість поглибити свої знання з різноманітних наукових дисциплін. Програма відкрита для усіх бажаючих (віком від 25 до 45 років), основна вимога до учасників — обраний навчальний курс має бути пов'язаним з професійною діяльністю кандидата.
Програма Індійської Ради з Культурних Зв'язків ICCR (Indian Council for Cultural Relations) орієнтована на іноземних студентів, аспірантів і молодих вчених, які бажають навчатися або проводити дослідження у сфері природничих, гуманітарних та мистецтвознавчих наук в одному з університетів Індії. Учасникам, що пройшли конкурсний відбір, надається щомісячна стипендія.