12 лютого 2013 року
Семінар з експериментальної та теоретичної фізики
У Каразінському університеті відбувся науковий семінар з експериментальної та теоретичної фізики на тему: «Структурний та електричний характер кремнієво-германієвих гетероструктур». Про нові досягнення у сфері фізики напівпровідників розповів старший науковий співробітник Інституту радіоелектроніки імені О.Я. Усікова НАН України (1991–2001 років) та Університету Ворвіка (Великобританія) Олег Миронов. Захід відбувся за участю першого проректора з наукової роботи, члена-кореспондента НАН України І.І. Залюбовського, науковців та студентів університету, що спеціалізуються на дослідженнях в галузі фізики.
Метою наукового заходу стало залучення студентів та науковців Харківського національного університету імені В.Н. Каразіна, які цікавляться новаціями у галузі експериментальної та теоретичної фізики, до співпраці із зарубіжними вищими навчальними закладами за допомогою різноманітних програм обміну (Erasmus, Tempus та інші).
Олег Миронов презентував присутнім результати експерименту науковця Університету Ворвіка (Великобританія) Енді Добі, у ході якого шляхом штучного вирощування йому вдалося отримати надзвичайно тонкий та чистий германій.
Завдяки даному відкриттю стали можливими новітні дослідження в галузі гетероструктур, поступовий перехід від кремнієвої технології до германієвої. Також у ході дослідження науковці розкрили унікальні електромагнітні властивості транспортних систем.
Довідково. Олег Миронов — доктор фізико-математичних наук, випускник радіофізичного факультету (кафедра напівпровідників) Харківського національного університету імені В.Н. Каразіна (1971 року), старший науковий співробітник Інституту радіоелектроніки імені О.Я. Усікова НАН України (1991–2001 років) та Університету Ворвіка (Великобританія). Фахівець у галузі фізики твердого тіла та напівпровідників.