14 листопада 2019 року
Круглий стіл «Каразінський університет: погляд у майбутнє»: відкрита дискусія щодо стратегії розвитку з нагоди 215-річчя університету
У Каразінському університеті з нагоди 215-ї річниці від дня заснування університету відбувся круглий стіл «Каразінський університет: погляд у майбутнє», участь у якому взяли представники керівництва та працівники університету.
Привітав учасників заходу ректор, академік Віль Бакіров, нагадавши історію заснування університету й наголосивши на продуктивності та змістовності 215 років роботи: «Каразінський університет дав світу безліч славетних імен, визначних відкриттів, теорій, розробок. Особливо багато зроблено за часів незалежності. Цим кругли столом ми розпочинаємо наш марафон святкування 215-ї річниці Каразінського університету. Дуже швидко змінюється світ, економічні та соціальні реалії, культура, люди. І ми хочемо, щоб зараз ми не просто „наздогоняли“ і підлаштовувалися під його вимоги, не шукали технології адаптації, а щоб ми саме „випереджали час“».
Розпочався круглий стіл доповіддю «Проєкт моделі випускника Харківського університету», розробленою начальницею управління якості освіти, доцентом Людмилою Іваненко та доцентом кафедри фізичної географії та картографії факультету геології, географії, рекреації і туризму Оленою Сінною. У своєму дослідженні автори враховували вимоги та компетентності, якими повинен володіти випускник Каразінського університету. Вони виокремили здатності визначати основні принципи й мету наукового пізнання, проводити наукові дослідження, здійснювати міждисциплінарну взаємодію, мати підприємницькі, мовні та соціальні компетенції.
Про думку студентів як фактор трансформації університету розповів завідувач кафедри методів соціологічних досліджень соціологічного факультету, професор Олександр Кізілов. Він представив підсумки соціологічного опитування серед студентів щодо рівня задоволеності освітою в університеті та бажання продовжувати навчання в магістратурі.
Доповідь «Університет та його випускники: формування простору спільних інтересів» презентувала доцент кафедри прикладної соціології та соціологічних досліджень соціологічного факультету Ірина Солдатенко. У дослідженні проаналізовано випускників як одну з основних цільових аудиторій та запропоновано формати і комунікаційні канали, через які університет може з ними взаємодіяти.
Про нововведення у сфері публікацій результатів наукових досліджень повідомив завідувач кафедри фізичної хімії хімічного факультету, член Національної ради України з питань розвитку освіти і технологій, професор Микола Мчедлов-Петросян. Він поінформував про нові проблеми та виклики, які постають перед науковою спільнотою, зокрема доступ до інформації світових наукових видань та зміни формату наукової комунікації.
Декан філософського факультету, професор Іван Карпенко у межах своєї доповіді «Концепція розвитку Харківського університету як центру культури» розповів про виклики культури XXI століття та базові принципи університетської культури.
На важливості медіапредставленості акцентував директор центру зв’язків з громадськістю, доцент Максим Фоломєєв у доповіді «Каразінський університет в медіапросторі: стратегія і тактика». Він наголосив на тому, що в сучасному цифровому середовищі ведеться боротьба за увагу аудиторії, та університет у цих умовах повинен бути епіцентром унікального контенту.
Підсумував роботу круглого столу завідувач кафедри історіографії, джерелознавства та археології історичного факультету, професор Сергій Посохов. У своїй доповіді «Університетська політика пам’яті: проблеми, підсумки, перспективи» він нагадав історію заснування університетських музеїв, наголосив на важливості збереження його пам’яток шляхом використання різноманітних інструментів візуалізації.
У межах кожної з доповідей учасники круглого столу дискутували з актуальних питань стратегії розвитку університету.
Презентації доповідей будуть оприлюднені найближчим часом.