6 листопада 2019 року
Візит делегації з Університету імені Адама Міцкевича в Познані
5 листопада 2019 року Каразінський університет відвідала делегація з Університету імені Адама Міцкевича в Познані у складі професорів-істориків Станіслава Янковяка, Пьотра Окулевича, Марека Миколайчика та ад’юнкта Агнєшки Савич.
Візит делегації присвячено одразу трьом визначним подіям: 100-річчю Університету імені Адама Міцкевича в Познані, 215-річчю Каразінського університету та 50 рокам співпраці між цими двома закладами вищої освіти.
Делегація взяла участь у відкритті виставки в музеї історії університету, яку присвячено історії розвитку дружніх відносин між двома університетами. Модератором заходу виступила директор українсько-польського академічного центру науки та культури університету, доцент Тетяна Біткова.
Привітав гостей та учасників виставки начальник управління міжнародних відносин університету, доцент Олександр Хижняк. Він зауважив, що Університет імені Адама Міцкевича в Познані є першим закладом вищої освіти, з яким Каразінський підписав двосторонній договір про співпрацю. «Нам дуже приємно, що сьогодні ми можемо поділитися своєю радістю з нашими партнерами і відсвяткувати в стінах нашого університету», — зауважив Олександр Хижняк.
Від Генерального Консульства Республіки Польща в Харкові гостей також привітала віцеконсул Анна Шуляковська. Зі свого боку декан історичного факультету, доцент Сергій Литовченко наголосив: «Співпраця між університетами — це, насамперед, створення університетської спільноти, яка не має кордонів, культурних чи політичних меж». Він також подякував усім, хто брав участь у створенні виставки та спільної наукової монографії, презентація якої відбулася згодом.
«Каразінський університет у Харкові — університет імені Адама Міцкевича в Познані: 50 років співпраці (1967–2017)» — це спільна наукова монографія, ідея створення якої з’явилася рік тому. Професор Марек Миколайчик ознайомив із етапами створення монографії, розповів, чому присвячено три розділи книги. За словами професора, від початку автори ставили собі за мету, щоб книга була двомовною та всі тексти були перекладені з української на польську та навпаки.
Монографія охоплює всю історію відносин між університетами, зокрема наведено факти, документи про співпрацю та фотографії. Також у виданні згадано країнознавчі поїздки студентів і викладачів з України в Польщу і навпаки, які згодом перетворилися на академічні обміни.
Від авторського колективу монографії з Каразінського університету також виступила заступник директора центру краєзнавства імені академіка П. Т. Тронька Ольга Вовк, яка розповіла про той внесок, який зробили каразінці в створенні книги.
У межах візиту польські професори-історики також прочитали лекції на історичному факультеті.