18 грудня 2017 року
Культурний проект «Шлях до Бродвею»: коли мрії стають реальністю
«Шлях до Бродвею» — масштабний міжнародний соціально-культурний та освітній проект американських театралів, що проводиться в різних країнах світу, зокрема Аргентині, Іспанії, Італії, Китаї, країнах СНГ, Перу, Чехії, Швейцарії. В Україні проект організовано з ініціативи Посольства США в межах святкування 25-річчя дипломатичних відносин між Україною і США.
Проект відбувся у декілька етапів. Першим став кастинг учасників із Дніпра, Краматорська та Харкова, за результатом якого було відібрано 29 танцюристів і 40 вокалістів. Із 5 грудня 2017 року стартував другий етап: насичений марафон репетицій, наповнений танцями, співами, детальним вивченням особливостей мюзиклу.
Фінал проекту — бродвейський феєричний виступ на основі кращих номерів у супроводі великого симфонічного оркестру Харківського національного академічного театру опери та балету імені Миколи Лисенка, за участі Company E, музиканта та композитора Кліфтона Брокінтона, співачки Амікейли Гастон, хореографів Філіпа Бараойдана, Еббі Літхарт та українських вокалістів і танцюристів.
Протягом усіх етапів проекту «Шлях до Бродвею» Каразінський університет забезпечував висвітлення найцікавіших моментів шоу шляхом створення фото- та відеорепортажів. У містах проведення кастингів, на репетиціях і фінальному шоу як репортери та оператори працювали студенти соціологічного факультету університету, які навчаються за освітньою програмою «Соціальні комунікації, реклама і PR». Участь у медійному проекті міжнародного масштабу стала для першокурсників-каразінців чудовим початком опанування майбутньої професії.
Окрім цього, під час кастингу у Харкові до команди проекту потрапили студентки соціологічного факультету Олена Борисенко та Олена Халіна, які дивували присутніх виконанням вокальних композицій на фінальному гранд-шоу.
Віль Бакіров під час зустрічі з аташе з питань культури Посольства США в Україні Шоном Охарою наголосив: «Мені дуже подобається цей проект, стежу за ним досить давно. І ми тішимося, що є матеріальна база — є техніка, приміщення, а найголовніше — є студенти, яким це цікаво».
«Радію, що культурний проект „Шлях до Бродвею“ надав вам можливість отримати практичні навички, зокрема — у журналістській роботі, створенні фільмів. Ви зробили не лише так, щоб якомога більше людей дізналося про проект, але й допомогли поширити інформацію про діяльність і завдання Посольства США в Україні», — Шон Охара подякував каразінцям за участь у проекті.
Завдяки цьому проекту українці змогли пройти власний шлях до Бродвею: від перших кроків кастингу до повноцінного шоу разом із зірками міжнародного рівня!