15 грудня 2017 року
Cвято польсько-української дружби
14 грудня 2017 року в Каразінському університеті з ініціативи польського відділення філологічного факультету відбулося свято польсько-української дружби.
У заході взяли участь віце-консул Генерального Консульства Республіки Польща в Харкові Ян Здановський, декан філологічного факультету, професор Юрій Безхутрий, старший викладач філологічного факультету Славомір Вавришук.
Із вітальним словом до присутніх звернувся Юрій Безхутрий. На його думку, подібне свято — це крок до зміцнення відносин між Україною та Польщею. «Український класик Петро Гулак-Артемовський 200 років тому вперше розпочав викладання польської мови в Харківському університеті, що тривало понад 10 років. Згодом курси було ліквідовано. Це стало особистою трагедією для Петра Петровича. Сподіваюся, що сучасні студенти підтримають традицію, яку було започатковано, і своєю працею та знаннями сприятимуть посиленню польсько-української дружби», — відзначив Юрій Безхутрий, акцентувавши, що відновлення в Каразінському університеті викладання польської мови та літератури було правильним рішенням.
Власний погляд на відносини двох сусідніх країн висловив Ян Здановський: «Упевнений, що Польща та Україна — це дві чудові країни, на які чекає плідна співпраця. Ваша Alma-mater пов’язана з багатьма вченими та викладачами польського походження. Тому подібний захід — це не просто початок взаємодії, а продовження давньої традиції».
«Дружба — це важлива річ, про яку потрібно піклуватися щодня, — наголосив на важливості заходу Славомір Вавришук, — учасники свята — не професійні співаки, але вони співають серцем і хочуть донести до присутніх слово про дружбу двох народів».
У межах заходу звучали пісні українською та польською мовами у виконанні студентів філологічного факультету, зокрема захват глядачів викликали композиції “Zawsze tam, gdzie ty”, “Lipka”, “W moim ogródecku”, «Душко моя», «Ой, у вишневому саду», «На небі», «Човен», «Обійми», «Червона рута». Цікавого та незвичного звучання набули українські пісні в перекладі польською, що ще раз підтвердило органічне поєднання музики, мов і народів Польщі та України.