11 грудня 2017 року
Німецько-український форум молодих науковців
У Каразінському університеті відбувся Німецько-Український форум молодих науковців.
Захід проходив у співпраці з університетом Тюбінгена, Ганноверським університетом імені Лейбніца і Українсько-Німецьким академічним центром, за підтримки DAAD та Федерального міністерства освіти і науки Німеччини, який представляла лектор Віра Терстееген. Координували роботу форуму проректор з наукової роботи, професор Віктор Катрич і керівник Українсько-Німецького академічного центру, старший науковий співробітник Олена Сліпченко.
Привітав присутніх Віктор Катрич: «Вітаємо вас у нашому університеті — одному з найбільших і найстаріших освітніх та наукових центрів України і Східної Європи, якому цього року виповнилося 213 років з дня його заснування. Цікаво, що серед перших викладачів університету були вчені з Німеччини, які, зокрема, викладали математику і фізику».
Також він наголосив на особливому ставленні в університеті до розвитку природничих наук, зокрема фізико-математичного напрямку.
У роботі форуму взяли участь понад 50 представників академічної та університетської науки, презентували свої наукові результати 26 молодих вчених і 10 докторантів та керівників молодших наукових груп.
З українського боку учасниками заходу стали представники академічних інститутів (Науково-технологічний комплекс «Інститут монокристалів» Національної академії наук України, Фізико-технічний інститут низьких температур імені Б. І. Вєркіна, Інститут радіофізики та електроніки імені А. Я. Усикова Національної академії наук України) і провідних університетів міста (Харківський національний університет імені В. Н. Каразіна, Національний технічний університет «Харківський політехнічний інститут» та Харківський національний університет радіоелектроніки.
Зокрема науковці Каразінського університету розповіли про здобутки у галузі біомедицини, фізики конденсованих середовищ, астрономії тощо.
Форум продемонстрував високий потенціал для розширення співпраці з Німеччиною для молодих представників української науки.