26 жовтня 2017 року
Проект Intellect Networking: лекція «Інсульту можна запобігти»
25 жовтня 2017 року у Каразінському університеті у рамках науково-просвітницького проекту Intellect Networking відбулася лекція «Інсульту можна запобігти».
На початку заходу усі охочі могли перевірити себе та дізнатися персональний ризик розвитку інсульту.
Із сутністю, клінічними проявами та перебігом інсульту ознайомив викладач кафедри психіатрії, наркології, неврології та медичної психології медичного факультету Каразінського університету Павло Лебединець: «Це захворювання було відоме дуже давно. Ще у 400 році до н. е. явище інсульту як апоплексію (раптовий параліч внаслідок крововиливу у мозок або закупорки мозкових судин; гостре і вогнищеве або тотальне погіршення функцій головного мозку, що виникло в результаті патологічного процесу у кровоносних судинах) описав грецький лікар Гіппократ».
Він зауважив, що існує два види інсультів — ішемічний (порушення прохідності кровоносних судин головного мозку) та геморагічний (крововилив у певній ділянці головного мозку).
Павло Лебединець наголосив, що єдиним способом урятувати хворого є термінова госпіталізація.
Основними симптомами інсульту є опущення куточка роту, порушення координації, заніміння частини тіла або кінцівок, проблеми з утриманням рівноваги, раптове запаморочення і слабкість, іноді втрата свідомості.
Також присутні дізналися про фактори, що збільшують ризик виникнення інсульту: куріння, зловживання алкоголем, серцеві захворювання, цукровий діабет, ожиріння, підвищений рівень холестерину, стрес, малорухливий спосіб життя тощо. На них ми, зокрема, можемо вплинути і поліпшити свій загальний стан здоров’я.
Крім цього, існують фактори ризику, на наявність яких людина не може впливати, — вік, стать (інсульт частіше виникає у жінок), раса, сімейний анамнез тощо.
Наприкінці заходу усі бажаючі могли поставити питання лектору.